112
Aktualności

Dzieci odwiedziły policjantów z posterunku w Skarbimierzu Osiedle


Od najmłodszych lat uczymy dzieci jak radzić sobie w różnych codziennych sytuacjach. Opowiadamy o zasadach na drodze i podczas zabawy na placu zabaw. Pomagamy dzieciom radzić sobie z różnymi zagrożeniami. Tym razem maluszki ze żłobka odwiedziły policjantów z Posterunku Policji w Skarbimierzu Osiedle.

Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem. Uczymy je jak zadbać o siebie w różnych sytuacjach. Dbamy o to, aby potrafiły rozróżnić to, co jest dobre od tego, co złe. Maluszki z Niepublicznego Żłobka w Skarbimierzu Osiedle miały okazję porozmawiać z policjantami z sąsiedzkiego posterunku.

Policjanci tłumaczyli dzieciom, że ważne jest, aby podróżowały w fotelikach i miały zapięte pasy. Już najmłodsi wiedzą, że przez przejście dla pieszych przechodzi się na zielonym świetle i nigdy nie wbiega na jezdnię, a kiedy na dworze robi się ciemno, trzeba mieć ze sobą latarkę i elementy odblaskowe. Dzieci dowiedziały się też, że podczas korzystania ze swoich pierwszych rowerów i hulajnóg warto, żeby zakładały ochraniacze, a w szczególności kask, który chroni przed urazami.

Rozmawialiśmy z najmłodszymi o bezpieczeństwie nad wodą. O tym, że nie mogą się oddalać od rodziców i tylko pod ich opieką powinny wchodzić do wody. Tłumaczyliśmy, że zabawa na kąpielisku sprawia dużo radości, ale musi być przede wszystkim bezpieczna. Na zakończenie spotkania dzieci mogły wsiąść za kierownicę radiowozu i zobaczyć jak to jest być prawdziwym policjantem.