Aktualności
Brzeg

Dzień kolejarza skromniej niż zwykle


Na 25 listopada przypada dzień św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. W tym dniu swoje święto obchodzili kolejarze i pracownicy kolei w całej Polsce. 

Z tej też okazji punktualnie o godz. 11.00 (25.11) na pierwszym peronie brzeskiego dworca zebrała się  grupa emerytowanych pracowników kolei, aby uczcić swoje święto.

Z przyczyn oczywistych tegoroczne spotkanie odbyło się w mocno okrojonym składzie. Nie było na nim włodarzy oraz długich i płomiennych przemówień. Uroczystość ograniczyła się do wspólnej modlitwy przed figurą  św. Katarzyny.

Spotkanie zorganizowała Pani Wilhelmina Urbańska Prezes koła PTTK nr 25 przy PKP w Brzegu. 

Co roku spotykamy się na dworcu – mówi Pani Wilhelmina –  Wcześniej obchody dnia kolejarza  były bardziej uroczyste. Spotykaliśmy się w większym gronie, przy kawie i dobrym ciastku. Teraz to jest niemożliwe. Korzystając więc z okazji, składam najserdeczniejsze życzenia nie tylko członkom naszego koła, ale wszystkim kolejarzom, dawnej dyrekcji i wszystkim ludziom związanym z koleją, Życzę wam wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, obyśmy przeczekali te trudne chwile i za rok znowu się spotkali. 

Przyłączamy się do życzeń. Wszystkim pracownikom kolei w dniu ich święta życzymy wszelkiej pomyślności. Dziękujemy także za ich zaangażowanie i sumienną służbę.

Warto przy okazji dodać, że w tym roku koła PTTK nr 25 przy PKP w Brzegu obchodziło sześćdziesięciolecie swojego istnienia.

Reklama
144 views