Aktualności

Dzień Odkrywców Talentów w PSP nr 1 w Grodkowie


W grodkowskiej „Jedynce", która od lat nosi miano Szkoły Odkrywców Talentów, dbamy o wspieranie i rozwijanie zainteresowań wśród uczniów. Możemy pochwalić się wieloma sukcesami na tym polu. Nasi uczniowie realizują swoje pasje, odnoszą sukcesy jako laureaci konkursów przedmiotowych, biorą też udział w konkursach szkolnych i zawodach sportowych. Co roku celebrujemy więc to święto talentów poprzez Galerię Talentów, gdzie prezentujemy wizytówki oraz prace naszych uczniów. Szczególną formą są również występy w trakcie Koncertu Talentów, gdzie (pomimo tremy) chłopcy i dziewczęta opowiadają o swoich osiągnięciach, pasjach czy też prezentują zdolności wokalne lub artystyczne. 

Tegoroczne obchody Dnia Odkrywców Talentów znacznie różniły się od tych w poprzednich latach, ale mimo trudnej sytuacji pandemicznej okazało się, że uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie dzielą się tym, jak oddają się swoim pasjom i zainteresowaniom. Zasady były bardzo proste: należało przedstawić swój talent w formie filmu lub prezentacji. Do komisji trafiły prace aż 71 uczniów naszej szkoły. Prezentacje przedstawiały talenty mniej lub bardziej spektakularne, ale potwierdziły jedno – zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie są Talentami Jedynki. 

Warto podkreślić, że ocenie podlegała nie tylko autoprezentacja, ale także to, w jaki sposób dany uczeń poświadcza rozwijanie swoich zdolności poprzez udział w konkursach i zawodach. W związku z tym do komisji należało podsumowanie osiągnięć poszczególnych uczniów z zeszłego i obecnego roku szkolnego. W ten sposób wyłoniono 14 laureatów, którzy otrzymali statuetki Talenty Jedynki. Jednak mimo wyników, żadnych wątpliwości nie budzi fakt, że wszystkie dzieci biorące udział w konkursie są Jedynymi i Niepowtarzalnymi Talentami Jedynki!

A oto laureaci i szczęśliwi posiadacze statuetek:

Oliwier Szefer – kl. II a
Anna Dziuba – kl. III a
Wojciech Tomczyk – kl. III a
Artur Podlas – kl. III a
Kaja Nowak – kl. IV a
Filip Gajewski – kl. VI a
Oskar Kulczycki – kl. VI a
Julia Galus – kl. VI a
Grzegorz Wisła – kl. VI a
Maja Godek – kl. VI b
Amelia Skoczeń – kl. VII b
Emilia Bednarz – kl. VII b
Julia Dereń – kl. VIII a
Karol Maliszewski – kl. VIII a

Wszystkim naszym utalentowanym uczniom dziękujemy za udział i podzielenie się swoimi pasjami. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach szacowne grono laureatów poszerzy się o wiele kolejnych Talentów, potwierdzając prawdę, że Jedynka talentami stoi.

Jolanta Sobstel