Aktualności
Kultura

Dzień Ziemi już niebawem, bibliotekarze z Grodkowa zachęcają do sprzątania miasta


22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, a 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji Miejska i Gminna Biblioteka zachęca mieszkańców Grodkowa do akcji sprzątania miasta.

Akcja planowana jest na 8 maja. Zapisy trwają do 30 kwietnia pod numerem: 77 415 54 28. Liczba miejsc jest ograniczona. W razie przedłużenia obostrzeń wydarzenie przeniesione zostanie na inny termin. Sprzątanie miasta odbędzie się w wyznaczonych punktach. 

- Nasze miasteczko potrzebuje wsparcia i troski ze strony mieszkańców, zwłaszcza jeśli chodzi o najbliższe otoczenie. Dbanie o przyrodę powinno być priorytetem dla każdego pokolenia! Dlatego chcielibyśmy w bezpieczny sposób zmobilizować mieszkańców do podjęcia wyzwania w walce o czystość naszego miasta – informują bibliotekarze z MiGB w Grodkowie

Organizator zapewnia uczestnikom rękawiczki oraz worki na śmieci. Osoby poniżej 10 roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką opiekuna. Od uczestników wymaga się założenia maseczki oraz utrzymania bezpiecznego dystansu od innych osób. Zainteresowani uczestnicy wraz z wyznaczonymi opiekunami grup udadzą się do ustalonych punktów, aby pozbierać śmieci. W kolejnej części akcji wszyscy udadzą się na plac Domu Kultury, by wziąć udział w grach i zabawach oraz skorzystać z przygotowanego poczęstunku.  

W imieniu organizatorów zachęcamy mieszkańców Grodkowa do udziału w tej społecznej akcji. Organizatorzy: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie oraz Urząd Miejski w Grodkowie.