Aktualności
Kultura

Dziś premiera nowej płyty Darii Zawiałow! Znamy szczegóły!


Już dziś długo wyczekiwana premiera najnowszej płyty Darii Zawiałow. Artystka nie przestaje zaskakiwać i tym razem nawiązuje do japońskiej sztuki mangi. Znamy więcej szczegółów!

zdj 1.jpg

Okładka płyty „Wojny i Noce” Darii Zawiałow

„Wojny i noce” to trzeci album na koncie nietuzinkowej Darii Zawiałow. Piosenkarka w 2017 roku wydała premierowy krążek „A kysz!”, a w 2019 roku kolejną płytę pt. „Helsinki”. Obie odniosły ogromny sukces i szybko pokryły się platyną. Do dziś nie schodzą z listy 50 najpopularniejszych płyt w Polsce.

zdj 2.jpg

źródło: www.facebook.com

„Wojny i noce” to swoisty ukłon w stronę Japonii. Za niekonwencjonalną szatę graficzną odpowiada ilustratorka Agnieszka Szajewska. To ona opracowała cały projekt zachowany w estetyce klasycznej mangi. 

zdj 3.jpg

źródło: www.facebook.com

Piosenkarka nie ukrywa radości z powodu wydania nowego krążka i chętnie dzieli się towarzyszącymi jej emocjami. W jednym z wywiadów powiedziała:

„Jest to dla mnie sentymentalna podróż do przeszłości. Jako trzynastoletnia Daria biegałam do antykwariatu w Koszalinie żeby kupić Kawaii. W tajemnicy przed mamą oglądałam w nocy filmy anime, zaczęło się od "Spirited Away w Krainie Bogów”(…).  Pomyślałam, że ‘"Wojny i Noce’" idealnie pasują na przywołanie tych wspomnień.”

zdj 4.jpg

źródło: www.facebook.com

Artystka przedpremierowo wypuściła trzy single zapowiadające nową płytę, które od razu okazały się prawdziwymi przebojami:

- „Kaonashi”, który miał swoją premierę 15 stycznia 2021 roku

- „Za krótki sen” nagrany w duecie z Dawidem Podsiadło

- „Żółta taksówka”, do której nie powstał jeszcze teledysk

Najnowszy album Darii Zawiałow utrzymany jest w elektronicznych klimatach. Mnóstwo na nim brzmień w stylu lat 80. oraz gitarowych tonów. 

Lista utworów: 

 1. Oczy – Polaroidy
 2. Wojny i Noce
 3. Kaonashi
 4. Za krótki sen (with Dawid Podsiadło)
 5. Metropolis
 6. Reflektory – Sny
 7. Hollow
 8. Principolo
 9. Fuzuki
 10. Żółta Taksówka
 11. Serce
 12. Flower Night
 13. Socjopathetic
zdj 5.jpg

źródło: www.facebook.com