Aktualności
Sport

Efektowne zwycięstwo Orlika Brzeg i doskonałe otwarcie nowego sezonu


W sobotę (2 października) piłkarze ręczni z SKS Orlik Brzeg rozegrali pierwszy mecz w sezonie, podejmując na własnej hali Start Konin. Nasza ekipa od samego początku narzuciła swoje warunki gry i odniosła efektowne zwycięstwo.

Gracze Orlika wyszli na parkiet doskonale przygotowani fizycznie i od pierwszych minut spotkania widać było, że mają pomysł na to, jak pokonać przeciwnika. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że Start zostanie rozgromiony, a brzeżanie zakończą mecz tak gigantyczną różnicą punktów. 

Zawodnicy z Brzegu od początku kontrolowali mecz, dominując pod względem szybkości, wytrzymałości i co najważniejsze skuteczności. W zasadzie tylko nieliczne rzuty nie trafiły w światło bramki. Dlatego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 22:13 dla Orlika. 

W drugiej połowie zawodnicy z Konina wyraźnie osłabli i nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Bardzo często bezradnie przyglądali się kolejnym kontrom wyprowadzanym przez Orlika i piłce wpadającej do ich bramki.

Ostatecznie mecz zakończył się pogromem Startu Konin i wynikiem 47:26 dla Orlika. Trudno sobie wyobrazić lepszy początek sezonu. 

Najlepszym zawodnikiem meczu został nasz rozgrywający Kamil Stypiński, który zdobył 11 bramek. Kamil otrzymał statuetkę MVP oraz zestaw prezentów ufundowany przez Urząd Miasta BrzegAgencję Reklamy GABA