Aktualności

EKO-OMNIBUS w PSP nr 1 w Brzegu


Kwiecień jest miesiącem kojarzonym z obchodami Dnia Ziemi. Dlatego 23 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu przy ul. B. Chrobrego odbyła się już trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Klas Trzecich ,,EKO-OMNIBUS’’, organizowanego pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Brzeg oraz Burmistrza Brzegu. 

Celem konkursu jest m.in. propagowanie proekologicznych zachowań, pogłębianie wiedzy z zakresu ochrony środowiska oraz ogólnej znajomości tematyki przyrodniczej i ekologicznej dotyczącej naszego miasta. 

W tegorocznej edycji wzięło udział pięć brzeskich podstawówek. Każdą szkołę, ze względów epidemiologicznych, reprezentowało dwóch uczniów, a nie trzech, jak było to w poprzednich latach. Z dużą starannością zadbano również o przeprowadzenie konkursowych zmagań w pełnym reżimie sanitarnym.

 Font

Gośćmi honorowymi i jednocześnie członkami jury byli pracownicy Nadleśnictwa Brzeg – Mateusz Brożyński oraz Piotr Kundys. 

Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i wykazali się imponującą wiedzą ekologiczną, o czym świadczyły końcowe wyniki.

Do konkursowej rywalizacji przystąpiło 15 uczniów klas trzecich, reprezentujących następujące szkoły:

  1. Julia Łubocka PSP nr 1 w Brzegu
  2. Milena Czoch PSP nr 1 w Brzegu
  3. Agata Kaśków PSP nr 3 w Brzegu
  4. Emilia Pietruszkiewicz PSP nr 1 w Brzegu 
  5. Maja Olubczyńska PSP nr 1 w Brzegu
  6. Ignacy Krzykowski PSP nr 1 w Brzegu
  7. Julia Wróbel PSP nr 6 w Brzegu
  8. Jagoda Smutny PSP nr 6 w Brzegu
  9. Piotr Macek PSP nr 6 w Brzegu
  10. Jan Sajdak PSP nr 8 w Brzegu

Ostatecznie Tytuł ,,EKO-OMNIBUSA’’ - I miejsce otrzymał Ignacy Krzykowski z PSP 5 – opiekunka p. Aldona Kruczek,

 II miejsce – Agata Kaśków PSP 3 – opiekunka p. Elżbieta Łukiewicz,

 III miejsce – Julia Łubocka PSP 1 – opiekunka p. Sylwia Jęczalek. 

Zdobywca pierwszego miejsca, oprócz tytułu ,,EKO-OMNIBUSA’’, otrzymał statuetkę oraz (podobnie jak uczniowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce) nagrody w postaci profesjonalnych lornetek, ufundowanych przez Nadleśnictwo Brzeg. Nadleśnictwo przygotowało również drobne upominki dla wszystkich uczestników, którzy bezsprzecznie swoją wiedzą zasłużyli na uznanie. Każdy z uczestników został krobdarowany również dyplomem za uczestnictwo w konkursie, pamiątkowym medalem oraz słodkim poczęstunkiem. 

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie swoich podopiecznych. Uczniom zaś gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy wszystkich do działania na rzecz ekologii, która jest bardzo ważną częścią naszego życia. Liczymy na spotkanie z uczniami podczas kolejnej edycji konkursu.