Aktualności

Festyn charytatywny dla Zosi i Kajtka. Pomaganie jest fajne, a więc zapraszamy do udziału i wsparcia!


26 lipca od godziny 13:00 będzie można wziąć udział w festynie charytatywnym. Akcja odbędzie się w sali byłego internatu na ul. Wyszyńskiego 23 w Brzegu. Celem jest zbiórka pieniędzy dla Zosi i Kajtka. Dzieciaki zmagają się ze straszną chorobą, a leczenie jest bardzo kosztowne! POMAGAMY!

Zosia walczy z SMA

Najdroższy lek to jedyny ratunek. Do zebrania jest 6 mln złotych.

Kajtek walczy z SMA

W jego wypadku, do zebrania jest 8,5 mln.

BEZ NASZEJ POMOCY NIE DADZĄ RADY!!!

Festyn będzie doskonałym miejscem do spędzenia niedzieli, gdyż organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. 

Będzie można zjeść coś z grilla, napić się kawy, zjeść pyszne ciasto i lody, posłuchać muzyki oraz zobaczyć rozmaite występy.

Dla najmłodszych szykuje się malowanie buziek, zabawa bańkami mydlanymi oraz dmuchańce.

Aktor Mateusz Damięcki gościem specjalnym

Imprezę uświetni swoją obecnością w konferencji video aktor, Mateusz Damięcki, z którym będzie można porozmawiać.

Loteria Fantowa

W trakcie imprezy odbędzie się loteria fantowa. Nagrodami głównymi będą: pralka od firmy ELECTROLUX oraz ekspres ciśnieniowy od firmy GOTZE & JENSEN – ufundowane przez fundację „Włącz się”

Niezawodni strażacy z OSP

Jak zwykle nie zabraknie strażaków z OSP, którzy nigdy nie zawodzą w takich sytuacjach. Będzie okazja, żeby zobaczyć pokaz ewakuacji poszkodowanego z wypadku, z pomocą specjalistycznego sprzętu. Swoje umiejętności zademonstrują w ten sposób strażacy z OSP Przylesie. 

Dodatkową atrakcją będą przejażdżki quadem, zorganizowane przez OSP Skarbimierz.

„Liderki” z Przylesia oraz Rada Sołecka z Przeczy dokładają swoją cegiełkę

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Liderki” z Przylesia upieką pyszne ciasta a Pani Sołtys Przeczy, Monika Kasiuba wraz z Radą Sołecką ugotuje 40 litrów swojskiej grochówki. Wszystko to będzie można kupić na festynie a pieniądze przekazane zostaną na zbiórkę.

Agnieszka Mikoda, Anna Synowiec-Rzemykowska, Marzena Jaworska oraz Marta Ziemba, które są organizatorami tego festynu mają nadzieję, że wydarzenie które organizują, tym razem dojdzie do skutku i uda się uzbierać znaczną sumę pieniędzy potrzebnych dla maluszków w walce z ich chorobą. 14 marca br. miał się odbyć się festyn charytatywny „Brzeg dla Frania”, którego również były organizatorami, lecz w ostatniej chwili został odwołany ze względu na pandemię koronawirusa.

Reklama

1734 views