Aktualności
Brzeg

Festyn dla Zosi i Kajtka


Zosia i Kajtek to dzieci chorujące na SMA. Terapia w tej chorobie jest niezmiernie droga,  a więc konieczna była zbiórka pieniędzy. Na szczęście, jak zwykle przy takich okazjach, pojawiła się cała masa ludzi o wielkich sercach, którzy wsparli akcję w czasie festynu w Brzegu.

Organizatorzy festynu zapewnili moc atrakcji oraz stanowiska z jedzeniem i słodkościami. Można było wypić kawę, zjeść coś z grilla i coś słodkiego.

Nie zabrakło także miejsca do zabawy, a na scenie pojawiali się ciekawi goście. Dla publiczności zaśpiewał Damian Lis, swoje umiejętności zaprezentował Mistrz Świata w footbagu (zośce) Rafał Kaleta. Dodatkowe atrakcje i zabawy zapewnił Klaun Grześ, a imprezę poprowadził Artur Piotrowski. Byli też niezawodni strażacy z OSP w Przylesiu i Skarbimierzu, którzy zapewnili pokaz sprzętu ratowniczego oraz przejażdżki na quadach.

Niestety gwałtowne załamanie pogody, uniemożliwiło spokojne dokończenie festynu. Ulewa przegnała wszystkich uczestników.

Dziękujemy mieszkańcom za udział w naszym festynie i hojne datki na rzecz chorych maluszków. Niestety ulewa, która przyszła po godzinie 16 spowodowała, że zostaliśmy zmuszeni aukcje przenieść do Internetu – powiedział Sebastian Rachwalski, jeden ze współorganizatorów – Chciałbym jeszcze podziękować organizatorkom Pani Agnieszce Mikodzie, Annie Synowiec-Rzemykowskiej, Marzenie Jaworskiej oraz Marcie Ziembie, jak również wszystkim wolontariuszom za ich wkład i zaangażowanie w organizację tego festynu. Niewątpliwie gorące podziękowania należą się wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom.

Mimo ulewy udało się uzbierać sporą sumę pieniędzy, ale organizatorzy pochwalą się kwotą, gdy zakończą się wszystkie aukcje, które pojawią się w najbliższym tygodniu na Facebooku.

Odbyło się losowanie dwóch najważniejszych nagród w loterii:

Pralkę wygrała Pani Kamila Marek 

Ekspres do kawy wygrał Pan Bartosz Marciniak

Osoby te proszone są o kontakt z organizatorami.

Reklama
463 views