Aktualności

Festyn Wakacyjny w Przeczy


W sobotę (14 sierpnia) odbył się festyn wakacyjny zorganizowany przez sołtysa Przeczy przy ogromnym wsparciu mieszkańców tej miejscowości. Wśród wielu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Szczególnie szczęśliwi byli najmłodsi uczestnicy imprezy, na których czekało wiele ciekawych niespodzianek.

Imprezę rozpoczęły konne przejażdżki. Były szerokie uśmiechy i zachwyt w oczach dzieci, ale przede wszystkim było bezpiecznie. Wśród innych atrakcji skierowanych do najmłodszych wymienić należy dmuchańce, a także wspaniałych animatorów zapewniających szereg zabaw, w tym tańce, konkursy i zajęcia plastyczne. Podziwiać można było również występ grupy tanecznej z pobliskiej miejscowości Popielów.

Wielbiciele sportu również nie mogli narzekać, na boisku odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami z sąsiednich gmin: LZS Błękitni Przecza – Orzeł Olszanka. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z Olszanki. 

Godziny późnopopołudniowe należały do fanów kolejnego rodzaju sportu, a mianowicie podnoszenia ciężarów. Pokaz prowadzony przez Mistrza Polski – Bartłomieja Bartha – spotkał się ze sporym zainteresowaniem i podziwem wśród zgromadzonych, a wisienką na torcie okazał się konkurs w podnoszeniu ciężarów skierowany do mieszkańców. Każdy mógł spróbować swoich sił. Strażacy z OSP Lewin Brzeski zabezpieczali konkurs od strony medycznej. Nagrodą były puchary wręczane przez Monikę Kasiubę oraz Bartłomieja Bartha.

Jako że nie samym sportem i zabawą człowiek żyje, na wszystkich uczestników festynu czekały rarytasy w postaci ziemniaków pieczonych w ognisku oraz grochówki. W przygotowaniu 50 litrów zupy brały czynny udział dzieci i młodzież, które od wczesnych godzin rannych pomagały przy obieraniu i krojeniu warzyw. Palce lizać!

Festyn przechodzi do historii, ale Sołtys Przeczy składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, darczyńcom, mieszkańcom i osobom, które pomogły w jego organizacji. Była to pierwsza tego typu impreza, od kiedy sprawuje on urząd gospodarza wsi i jak podkreśla, na pewno nie ostatnia.