Aktualności
Sport

Finał Beach BALS: oławianie najlepsi pod brzeską siatką


Cztery pary rywalizowały o tytuł mistrzów Beach BALS rozgrywanego w ramach 10. Brzeskiej Wakacjady. Niedzielne pojedynki były nadzwyczaj zacięte, a o pierwszym miejscu decydował tie-break.

Już półfinały przyniosły spore emocje. Najpierw Kamil Kordysz i Adam Walczak oraz Michał Passon i Łukasz Swinarski stoczyli dwa ciekawe sety, zakończone dwukrotnie minimalną wygraną oławian. W drugim meczu rywalizacja była jeszcze bardziej wyrównana, bo w pierwszej partii niespodziewanie para Wojciech Krawców/Michał Bober łatwo pokonała Wiktora Czerepa i Dariusza Kałuzińskiego, a w drugim prowadziła już 5:1. Najlepszy brzeski duet ostatnich lat zdołał jednak doprowadzić do tie-breaka, ale tu znów gra się wyrównała i to mniej doświadczeni Krawców i Bober jako pierwsi mieli dwie piłki meczowe. Nie wykorzystali obu, a rywale zdobyli cztery punkty z rzędu na wagę awansu do ścisłego finału.

W decydującym o mistrzostwie pojedynku było wszystko: gra punkt za punkt, zwroty akcji, świetne zagrywki i błędy wynikające z nerwów. Pierwszy set to dreszczowiec zakończony dopiero na przewagi 26:24 dla brzeżan (finał był rozgrywany w klasycznej formule – dwa sety do 21). W drugim górą byli oławianie, którzy wygrali 21:18. Znów potrzebny był więc tie-break. Zaczął się on od fantastycznej passy Czerepa i Kałuzińskiego, którzy prowadzili już 8:1, ale Kordysz i Walczak nie złożyli broni. Powoli odrabiali straty, zmniejszając je do 1 punktu! Brzeżanie jeszcze raz odskoczyli na dwa oczka (13:11), ale w ostatnich czterech akcjach większy spokój zachowali rywale z Oławy i to oni sięgnęli po mistrzostwo (wspólnie z Kamilem Waliszewskim, który grał w turniejach eliminacyjnych). 

Wyniki Final Four:

półfinały:
- Dawid Kordysz/ Adam Walczak - Michał Passon/ Łukasz Swinarski 2:0 (15:13, 15:13)
- Wiktor Czerep/Dariusz Kałuziński - Michał Bober/Wojciech Krawców 2:1 (8:15, 15:6, 12:10)

mecz o III miejsce:
- Passon/Swinarski - Bober/Krawców 2:0 (15:5, 15:11)

finał:
Kordysz/Walczak - Czerep/Kałuziński 2:1 (24:26, 21:18, 15:13)

Beach BALS 2021 - końcowa klasyfikacja:
1. Dawid Kordysz/AdamWalcza/Kamil Waliszewski
2. Wiktor Czerep/Dariusz Kałuziński
3. Michał Passon/Łukasz Swinarski
4. Michał Bober/Wojciech Krawców
5. Patryk Rzepczyk, Marek Turski
6. Michał Borgulat, Klaudiusz Lubczyński
7. Jakub Kamiński, Piotr Piechota
8. Radosław Cinkowski, Mateusz Mochniak
9. Marcin Dziwura, Tomasz Toporowski
10. Jakub Dobrowolski, Adrian Guzewicz