Aktualności
Brzeg
Kultura

Finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja Mama, Mamusia, Mamunia” w Bielsku-Białej


4 grudnia w Bielsku – Białej  odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Moja mama, mamusia, mamunia”, który ma na celu przede wszystkim  rozwijanie twórczej postawy, wyobraźni          i wrażliwości artystycznej dzieci  i młodzieży, a także popularyzacja i prezentacja różnych technik plastycznych, rozbudzenie talentów i kreatywności  uczestników konkursu oraz  konfrontacja własnych dokonań twórczych. 

Zadaniem uczniów, biorących udział w tegorocznej edycji konkursu, było wykonanie pracy na temat „Moja Mama jest piękna”. W kategorii rysunek /malarstwo  Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 6c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu-Katarzyna Celejowska za wykonanie niezwykłego portretu swojej mamy – Barbary.

Nagrodzona przez profesjonalne jury praca Kasi, przygotowana pod kierunkiem p. Marzeny Kuleby, już wkrótce  zostanie zaprezentowana  na specjalnie przygotowanym przez organizatorów Wernisażu dzieł malarskich młodych artystów  z różnych części Polski. Był to pierwszy udział szóstoklasistki           w konkursowych zmaganiach i od razu zakończony sukcesem. Kasi gratulujemy i życzymy kolejnych ciekawych pomysłów w tworzeniu niezwykłych prac plastycznych!

Marzena Kuleba

Reklama
57 views