Aktualności
Kultura

Finisaż wystawy malarstwa Tadeusza Dębskiego w Galerii BCK


XIV Festiwal Tanga za nami, jednak tango nie chce opuścić naszego miasta. We wtorek (27 lipca) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Tadeusza Dębskiego o tematyce tangowej. Jest to jedna z imprez towarzyszących festiwalowi. 

Tadeusz Dębski znany jest w społeczności tangowej jako malarz, rzeźbiarz, autor książek… ale przede wszystkim jako animator tanga. 

Imprezę rozpocznie wystąpienie autora, przewidziane, prowokacyjnie, w formie stand-upu. Dowiemy się m.in. o seksualizacji w tangu – czy jest? Gdzie jest? I jak ją odbierać. Dowiemy się również, dlaczego kobieta nie może prowadzić w tym tańcu.

Na finisażu będzie można też nabyć książkę autorstwa Tadeusza Dębskiego. Można też, za nieduże pieniądze, stać się szczęśliwym posiadaczem któregoś z jego obrazów. Autor przewidział na ten dzień dużą bonifikatę, gdyż – jak nam powiedział – tematyki tangowej nie traktuje jako działalności dochodowej, tylko jako misję. Nie czerpie z tanga żadnych  dochodów co do zasady, choć sprzedał już ponad czterysta obrazów.

Po wystąpieniu autora wystawa ożyje, gdyż w drugiej części imprezy przewidziana jest milonga Nuevo. To właśnie ten styl w muzyce tangowej i ruchu tanecznym Dębski upodobał sobie najbardziej. Miejmy nadzieję, że chętnych do udziału w milondze nie zabraknie. Osoby spoza tanga również będą mile widziane – to ostatnia okazja, żeby zobaczyć tą pełną ekspresji wystawę, a przy okazji spotkać się z autorem i porozmawiać o emocjach w tangu.