Aktualności
Sport

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg na 100% w ekstraklasie


Mamy wiadomość, która na pewno bardzo ucieszy wszystkich fanów futsalu i sympatyków drużyny Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg. Nasz zespół już na 100% ma otwarte drzwi do ekstraklasy i w przyszłym sezonie będzie mógł grać w elitarnej grupie kilkunastu najlepszych drużyn w kraju.

Zarząd brzeskiego klubu potwierdził, że 3 sierpnia Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg otrzymał licencję na grę w ekstraklasie futsalu w sezonie 2021/22. Była to wiadomość, na którą wyczekiwano z niecierpliwością, bo chociaż po rezygnacji z rozgrywek drużyny z Jelcza, wszystko wydawało się formalnością, to jednak do końca pozostawała lekka niepewność. 

Teraz brzeska drużyna ponownie wkracza na salony i ma pewne miejsce w ekstraklasie. Zarząd i trener mogą więc spokojnie skompletować skład. Z tego co wiemy, pojawi się w nim wielu zawodników znanych brzeskim kibicom, ale również sporo nowej krwi. Kolejni piłkarze, dołączający do składu, są sukcesywnie prezentowani na stronie klubu. 

- Wczoraj PZPN przyznał nam licencję uprawniającą klub do występów w Futsal Ekstraklasie, co niezmiernie nas cieszy. Teraz mocno ruszamy z przygotowaniami do rundy jesiennej. Dobrą wiadomością jest to, że wszyscy polscy zawodnicy, którzy grali w minionym sezonie, zostają z nami. Dodatkowo drużynę wzmocnią dwaj zawodnicy Orła Jelcz Laskowice – Kacper Kędra oraz Damian Makowski. Wszystko wskazuje na to, że do drużyny dołączą również dwaj bardzo dobrzy zawodnicy z Ukrainy, ale o szczegółach nie chcę jeszcze mówić, aby nie zapeszyć. Pozwala to z optymizmem patrzeć na nadchodzący sezon. Nie ukrywam jednak, że nie wszystko wygląda tak różowo. W dalszym ciągu poszukujemy sponsorów. Mamy bardzo atrakcyjną ofertę marketingową, która może przynieść wiele korzyści naszym potencjalnym partnerom. Dlatego też, za pośrednictwem waszej gazety, pozwolę sobie wszystkich zainteresowanych zaprosić do kontaktu – powiedział nam Robert Gorazdowski, prezes Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg.

Przypomnijmy, że Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg odpadł z ekstraklasy w poprzednim sezonie w dość dramatycznych okolicznościach. O pozostaniu decydowały punkty w ostatnich meczach. I chociaż brzeski klub wygrał ostatnie spotkanie wysoko i bardzo efektownie, to nie wystarczyło punktów, żeby postać w grupie najlepszych drużyn. 

Tym bardziej cieszy wiadomość o przyznaniu licencji i powrocie Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg do ekstraklasy. Obecność naszej drużyny w tych rozgrywkach to znakomita promocja dla zawodników, klubu, ale także miasta i firm wspierających piłkarzy halowych.