Aktualności
Ekstraklasa futsal
Sport

Fit-Morning Gredar pod wodzą nowego trenera wygrywa w Pucharze Polski i sparingu


Trener Roman Smirnov udanie zaczyna swoją pracę jako szkoleniowiec Fit-Morningu Gredar Futsal Brzeg. Drużyna pod wodzą Ukraińca najpierw pokonała na wyjeździe, w 1/32 Pucharu Polski, GSM Nasz Dom Rudę Śląską 3:2, a następnie rozbiła w meczu kontrolnym u siebie BKKP Gminy Kobierzyce aż 8:1.

W brzeskim zespole zadebiutowali kolejni nowi zawodnicy

W spotkaniu sparingowym przeciwko zespołowi z Kobierzyc w szeregach Fit-Morningu Gredar zadebiutowali kolejni nowi zawodnicy. Mowa o dwóch Portugalczykach: Wilsonie Tavaresie i Bernardo Bernardino. Jednak z ich oceną należy poczekać do spotkań ligowych, ponieważ dopiero co dołączyli do drużyny.

Z drużyną pożegnał się z kolei Victor Andrade, który rozegrał w tym sezonie 16 spotkań w brzeskich barwach, strzelając 7 bramek. 

Czy szykuje nam się nowa jednostka czasu?

Po spotkaniu pucharowym w Rudzie Śląskiej szykuje nam się powoli nowa jednostka czasu. Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w 2009 roku mieliśmy 1 Wentę, czyli niebywałe 15 sekund i bramkę na wagę półfinału tej imprezy. Teraz w 1/32 Pucharu Polski Futsalu pojawia się 1 Smirnov, a więc 20 sekund. To właśnie na tyle przed końcem spotkania pucharowego Jakub Budych wybronił krótki rzut karny, przypieczętowując awans brzeżan do 1/16, gdzie czeka ich starcie z Mistrzem Polski, BTS Rekordem Bielsko-Biała. Gole dla brzeżan zdobywali w meczu 1/32 z GSM Nasz Dom Rudą Śląską: Paweł Boczarski, Dawid Witek i Michał Grochowski.

Trzymamy kciuki, aby dobra passa nowego szkoleniowca trwała w najlepsze w zmaganiach ligowych. Najbliższa okazja do jej podtrzymania będzie 6 lutego, kiedy to Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg zagra na wyjeździe z Red Dragons Pniewy. Będzie to szansa do rewanżu za spotkanie z I rundy, w którym brzeżanie ulegli na własnym terenie 0:3.

Reklama
245 views