Fit-Morning Gredar pokonuje Wyspy Salomona

Przygotowujący się do swojego drugiego sezonu na parkietach Statscore Futsal Ekstraklasy zawodnicy Fit-Morningu Gredar Futsal Brzeg rozegrali mecz towarzyski w wałbrzyskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdrój. Rywalem brzeżan były Wyspy Salomona, które już we wrześniu zagrają na futsalowym mundialu na Litwie. Górą w tym pojedynku był brzeski team, który zwyciężył 2:1.

Do przerwy padła tylko jedna bramka

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, a raczej pojedynkiem przepełnionym walką i błędami zarówno z jednej, jak i drugiej strony boiska. Nie ma się jednak co temu dziwić, wszak brzescy futsaliści dopiero nie tak dawno dowiedzieli się, że pozostaną w szeregach Futsal Ekstraklasy. Po wycofaniu się z rozgrywek  KS Acana Orzeł Futsal Jelcz Laskowice brzeżanie musieli zacząć przygotowywać się do kolejnego sezonu w ekstraklasie i przebudować zespół. Z kolei reprezentacja Wysp Salomona zagrała po raz pierwszy od 2 listopada 2019 roku, kiedy w ostatnim eliminacyjnym meczu do Mistrzostw Świata pokonała po dogrywce Nową Zelandię 7:6.

Piłkarze z Wysp Salomona pojedynkiem z Fit-Morningiem rozpoczęli swój europejski tour, który ma ich przygotować do Mistrzostw Świata. Turniej ten oficjalnie zainaugurują 13 września spotkaniem przeciwko reprezentacji Maroka. Ponadto ich rywalami w grupie C będą Portugalczycy oraz Tajlandczycy.

Wróćmy jednak do rywalizacji z Fit-Morningiem Gredar Futsal Brzeg. Ta rozpoczęła się doskonale dla brzeskiej drużyny, która już w 2. minucie objęła prowadzenie po trafieniu Jana Rojka. Spory udział przy tej bramce miał Michał Grochowski, który przy próbie wybicia przez Salomończyków odbił futbolówkę. Ta trafiła wprost pod nogi Rojka i pozostało już tylko wpakowanie jej do siatki.

Minęła może nieco ponad minuta, a za sprawą tego samego duetu mogło już być 2:0. Tym razem Grochowski popisał się świetnym zagraniem wyprowadzającym Rojka na sytuację sam na sam z salamońskim golkiperem, który końcówkami palców wybronił jego strzał.

Brzescy futsaliści w kolejnych fragmentach tego spotkania byli stroną dominującą, a reprezentanci Wysp Salomona doszli do głosu dopiero w 16. minucie, kiedy w niewielkiej odległości od bramki strzeżonej przez Andrieja Zaietsa faulował Kamil Kucharski. Na szczęście rzut wolny Salomończyków został fantastycznie wybroniony przez bramkarza brzeżan. Dwie minuty później mieliśmy dosłownie kopię sytuacji, ale tym razem faulował Viacheslav Kozhemiaka. Jednak ponownie między słupkami doskonale spisał się Zaiets.

Tym samym na przerwę obydwa zespoły schodziły przy prowadzeniu Fit-Morningu Gredar 1:0.

Nieco ciekawsze widowisko w drugiej odsłonie i triumf brzeżan

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Salomończycy, którym udało się doprowadzić do wyrównania za sprawą gola zdobytego w 34. minucie przez Georga Stevensona, po niezwykle agresywnym pressingu i błędzie Kamila Kucharskiego.

Zwycięska bramka padła łupem nowego zawodnika Fit-Morningu – Kacpra Kędry, który wykorzystał niedokładne podanie rywali i mocnym uderzeniem zza pola karnego pokonał salomońskiego golkipera.

W rezultacie Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg wygrał w Wałbrzychu towarzyski pojedynek z Wyspami Salomona 2:1.

Kolejny mecz kontrolny brzeżanie rozegrają w sobotę, 21 sierpnia. Udadzą się wówczas do Gliwic na rywalizację z tamtejszym Piastem.

Trzymamy kciuki za dobrą formę brzeżan na starcie sezonu 2021/2022 Statscore Futsal Ekstraklasy.