Aktualności

Fit-Morning – zdrowe śniadanie na zawołanie


Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi – tak mówi przysłowie i trudno nie zgodzić się z zawartą w nim mądrością. Podczas snu metabolizm naszego organizmu zwalnia. Dlatego ważne jest przywrócenie go do normalnej pracy poprzez zjedzenie wartościowego posiłku, który dostarczy nam energii i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Oczywiście nie zawsze jest czas na to, by przygotować coś smacznego, pożywnego i zarazem zdrowego. Nie zawsze są też chęci, żeby z samego rana zabierać się za przyrządzanie posiłków. Właśnie dlatego powstał Fit-Morning – usługa gwarantująca dowóz przepysznych, zdrowych śniadań prosto pod Twoje drzwi lub do miejsca Twojej pracy.

Jak zagwarantować sobie zdrowe śniadanie dostarczane prosto pod drzwi?

Zadbaj o zdrowe i pożywne śniadania dla siebie i swoich najbliższych. Dzięki Fit-Morning zostaną one dostarczone w ekologicznym opakowaniu prosto pod Twoje drzwi lub do miejsca Twojej pracy. Wejdź na www.fit-morning.pl i sprawdź nasze menu, które przygotowaliśmy we współpracy z profesjonalną dietetyczką. Wybierz spośród wielu pysznych kanapek, sałatek, owsianek i deserów śniadaniowych. Skorzystaj z opcji jednorazowego dowozu lub atrakcyjnego cenowo abonamentu. Ciesz się zdrowym śniadaniem, które da Ci energię niezbędną do rozpoczęcia nowego dnia w dobrym humorze i z chęcią do działania.

Jak to działa?

Śniadanie do domu (od poniedziałku do piątku)
- złożenie zamówienia w dzień poprzedzający dowóz do godz. 21.00
- dowóz śniadania następnego dnia do godz. 6.00

jednorazowy dowóz – 5 zł
miesięczny abonament – 79 zł

(Dzięki abonamentowi nie płacisz za dowóz zamówionych posiłków. Ponadto w ramach tej usługi oferujemy możliwość zamontowania przed domem drewnianej fit-skrzynki otwieranej tokenem lub za pomocą telefonu. To właśnie do niej będziemy dowozić nasze zdrowe śniadania)

Śniadanie do pracy (od poniedziałku do piątku)
- złożenie zamówienia w dzień poprzedzający dowóz do godz. 23.00
- dowóz śniadania następnego dnia do godz. 9.00

jednorazowy dowóz – 5 zł
miesięczny abonament – 49 zł

(Dzięki abonamentowi nie płacisz za dowóz zamówionych posiłków)

Zadbaj o swoje zdrowie! Dołącz do fit-społeczności! Odwiedź nas na www-fit-morning.pl i zamów swoje zdrowe śniadanie już dziś!

Wróćmy jednak jeszcze na chwilę do śniadań. Dlaczego ten posiłek jest dla nas tak istotny i jakie korzyści przynosi naszemu organizmowi?

10 powodów, dla których warto zjeść zdrowe śniadanie

1. Zjedzenie śniadania korzystnie wpływa na koncentrację. Poranny posiłek dostarcza naszemu mózgowi energii do pracy. Pominięcie go sprawi, że szybko odczujemy zmęczenie, rozdrażnienie i spadek koncentracji.

2. Śniadanie pomaga w zrzuceniu wagi. Odpowiednia dawka porannych kalorii sprawi, że nie będziemy podjadać pomiędzy posiłkami i sięgać po niezdrowe przekąski.

3. Brak śniadania może powodować zaburzenia metaboliczne – przede wszystkim negatywnie wpływa na stężenie glukozy i insuliny oraz profilu lipidowego krwi. Składa się to na zwiększone ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2.

4. Codzienne spożywanie śniadania obniża stężenie złego cholesterolu, głównego czynnika chorób serca.

5. Zdrowe śniadanie wzmacnia odporność i zapewnia składniki chroniące przed infekcjami.

6. Śniadanie poprawia humor i samopoczucie. Poranna porcja wartościowych składników odżywczych sprawia, że lepiej radzimy sobie z napięciem i stresującymi sytuacjami.

7. Śniadanie to legalny doping. Poranna porcja węglowodanów sprawi, że podczas treningu cardio organizm będzie spalał niechcianą tkankę tłuszczową, a ćwiczenia siłowe będą charakteryzowały się większą efektywnością. Śniadanie zapobiega też reakcjom katabolicznym i poprawia sprawność psychomotoryczną.

8. Badania pokazują, że wśród osób, które dożyły stu lat, większość regularnie jadła śniadania. Ponadto sięganie po wartościowy poranny posiłek redukuje ryzyko wpadnięcia w nałogi, takie jak palenie tytoniu czy alkohol.

9. Śniadanie przywraca metabolizm na właściwe tory i dostarcza organizmowi energii oraz składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

10. Odpowiednio przygotowane śniadanie to porcja zdrowia dla organizmu. Smaczny posiłek to z kolei czysta przyjemność. Dlaczego zatem odmawiać sobie czegoś, co jest zarazem zdrowe i przyjemne? 🙂