Aktualności

Fundacja Rozwój wsparła brzeski szpital


Pandemia koronawirusa sprawiła, że szpitale w całej Polsce zmagają się z wieloma problemami. Brakuje podstawowych rzeczy – prześcieradeł, koców, pościeli. Nie inaczej wygląda sytuacja w Brzeskim Centrum Medycznym. Na szczęście są w naszym powiecie ludzie, którzy zdecydowali się pomóc brzeskiej lecznicy.

Fundacja Rozwój przekazała dziś na ręce dyrektora BCM 70 prześcieradeł. To nie pierwsza tego typu inicjatywa. Brzeska organizacja wspiera szpital od dawna. W poprzednich latach zorganizowała szereg akcji charytatywnych, z których dochód przeznaczony został na wsparcie lecznicy i zakup niezbędnego sprzętu.

To kropla w morzu naszych potrzeb z uwagi na nadal obowiązujący reżim epidemiologiczny, ale cieszymy się, że są jeszcze ludzie dobrej woli, którzy nas wspierają. Naprawdę nie są istotne ilości przekazywanych na rzecz BCM-u rzeczy. Liczą się gesty i dziś wiemy, że na mieszkańców
powiatu, przedsiębiorców, czy fundacje możemy liczyć. Niestety prześcieradła, koce, czy pościel zużywają się szybciej, dlatego ciągle takiego wsparcia potrzebujemy. Wszystkim za pomoc bardzo dziękujemy
– mówi Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

Wspieramy brzeski szpital od dawna. Wiemy, że tego typu jednostki zmagają się z wieloma problemami, które podczas pandemii jeszcze się nasiliły. Gdy dowiedzieliśmy się o tym, że w BCM-ie brakuje tak podstawowych rzeczy, jak prześcieradła, postanowiliśmy pomóc. Przecież w interesie nas wszystkich jest to, żeby lokalny szpital był należycie wyposażony – mówi Marek Kołkowski z Fundacji Rozwój.

Każdy, kto chciałby wesprzeć brzeski szpital, może kontaktować się w tej sprawie z Kierownikiem dz. Logistyki Mariuszem Ferencem, nr tel. 77 444 65 12.