Futsal: efektowne zwycięstwo Fit-Morning Gredar Brzeg

W sobotę (11 grudnia) Fit-Morning Gredar Brzeg podejmował w hali przy ul. Oławskiej GI Malepszy Futsal Leszno. Drużyna gości była zdecydowanym faworytem tego spotkania, ale piłkarze z Brzegu udowodnili, że potrafią walczyć o cenne punkty. Dzięki ich determinacji udało się pokonać wyżej notowanego przeciwnika i zdobyć trzy bardzo ważne punkty. I to w jakim stylu!

Trzeba przyznać, że konfrontacja z faworyzowanym zespołem z Leszna była emocjonująca. Mecz przebiegał w bardzo dobrym tempie, obfitował w sporo kartek, w tym jedną czerwoną dla naszego zawodnika, a piłka wpadała do siatek łącznie siedem razy.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali gracze Fit- Morning Gredar Brzeg. Najpierw bramkę wypracował duet Rojek-Grochowski, a kilka minut później Kacper Kędra podwyższył wynik, trafiając pewnie z przedłużonego rzutu karnego. Gracze z Brzegu schodzili do szatni z wynikiem 2:0.

Pierwsza połowa była ciekawa, ale to w drugiej emocje sięgnęły zenitu. Po wznowieniu gry, w pierwszej minucie, gola strzelili goście. Kontaktowe trafienie Dominika Soleckiego sprawiło, że wywiązała się bardzo wyrównana walka, a obie drużyny napierały na bramkę przeciwników. Jan Rojek podwyższył wynik na 3:1, ale kilka chwil później Hubert Olszak strzelił bramkę dla gości.

Drugie połowy w wykonaniu naszych graczy nie należały ostatnio do zbyt udanych, ale nie tym razem. Przetrzymali oni, bez straty punktów, moment gry w osłabieniu, kiedy czerwoną kartkę otrzymał Darius Nastaia i zdobyli jeszcze dwa gole, przypieczętowując tym samym swoje prowadzenie. Do bramki GI Malepszy Futsal Leszno trafili kolejno Grochowski i Rojek.

Ostatecznie mecz Fit-Morning Gredar Brzeg kontra GI Malepszy Futsal Leszno zakończył się wynikiem 5:2 dla naszej drużyny.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu i trzem zdobytym punktom Fit-Morning Gredar Brzeg awansował w tabeli o jedno oczko i obecnie znajduje się na 11. miejscu. Dzięki temu zarówno zawodnicy, jak i działacze klubu mogą spokojniej spoglądać w przyszłość, gdyż oddalili się od strefy spadkowej.

Po przerwie, wraz z początkiem drugiej kolejki rozgrywek, przyjdzie walczyć o następne bramki i punkty. Jak podkreślał trener brzeskich futsalistów, wygrana z Lesznem jest z pewnością przełamaniem złej passy po trzech porażkach z rzędu i jest doskonałym prezentem dla wiernych kibiców.