Aktualności
Sport

Gaba mistrzem Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej


Piłkarze Agencji Reklamy Gaba wpadali w tym sezonie w skrajności: po ostatnim miejscu w pierwszym turnieju, kolejny wygrali, by w trzecim znów znaleźć się na szarym końcu. W niedzielnym Final Four nie dali jednak szans rywalom i zwyciężyli w całym cyklu BLLP, organizowanym przez MOSiR Brzeg w ramach Brzeskiej Wakacjady.

Swój sukces w decydujących meczach Gaba zawdzięcza głównie dobrej grze w defensywie. Jedyną bramkę straciła po pięknym strzale z dystansu Dominika Sierakowskiego, który tym samym wyprowadził zespół LagaNoMore na prowadzenie w półfinale. W odpowiedzi dwie indywidualne akcje wykończył Krzysztof Pawlik, a awans Gaby do finału przypieczętował Michał Wrębiak.  

W drugim półfinale zawodnicy Wędzarni Owczary (grający bez rezerwowych) ulegli faworytowi turnieju – Szpej Sportowi 1:4. W meczu o trzecie miejsce Wędzarnia długo walczyła o korzystny wynik, ale ostatnie fragmenty meczu toczyły się już pod dyktando LagiNoMore i to piłkarze w pomarańczowych koszulkach sięgnęli po trzecie miejsce.

Finał miał zaskakujący przebieg. Pierwszą bramkę dla Gaby szybko zdobył Adam Pankiewicz, ale potem na boisku dominował Szpej Sport. Cóż z tego, skoro ekipa składająca się z dobrych ligowców nie potrafiła sfinalizować swoich akcji golami. Cofnięta Gaba przeprowadzała za to skuteczne kontry, a wisienką na torcie był gol zdobyty strzałem przez całe boisko Szymona Hlywy.

Wyniki Final Four Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej:

Półfinały:

Agencja Reklamy Gaba - LagaNoMore 3:1 (Dominik Sierakowski - Krzysztof Pawlik (2), Michał Wrębiak)

SzpejSport - Wędzarnia Owczary 4:1 (Mateusz Dychus, Bartłomiej Kulczycki, Piotr Pączek (2) - Jakub Krej)

Mecz o III miejsce:

LagaNoMore - Wędzarnia Owczary 6:3 (Dominik Sierakowski, Oskar Derewlany, Kamil Bernacki (3), Marcin Kucharski - Kacper Kędra (2), Kacper Opatowski)

Finał:

Agencja Reklamy Gaba - Szpej Sport 4:0 (Adam Pankiewicz, Łukasz Rachwalski, Adam Lubieniecki, Szymon Hlywa)

Końcowa klasyfikacja BLLP 2021:
1. Agencja Reklamy GABA
2. Szpej Sport
3. LagaNoMore
4. Wędzarnia Owczary
5. FC Olimpijski
6. Zawodowi Amatorzy
7. Oldboje Brzeg
8. FC Kulig