Aktualności

Głos Powiatu patronem ogólnopolskiej akcji Zielony Rekord


Brzeski start-up społeczny Dotlenieni.org przygotowuje się właśnie do czwartej edycji Zielonego Rekordu. Akcja polega na zaangażowaniu jak największej liczby ludzi we wspólne sadzenie roślin. Bicie rekordu trwa równo 24 godziny i odbywać się będzie 30 kwietnia.
Głos Powiatu objął wydarzenie patronatem medialnym, a członkowie naszego portalu już teraz przygotowują się do tej inicjatywy poprzez ustawienie w siedzibie redakcji specjalnych doniczek i zakup sadzonek. Do wspólnej, ekologicznej zabawy zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu. Każdy może posadzić roślinę w dowolnym dozwolonym miejscu – na działce, w ogrodzie, a także na parapecie w domu lub biurze.

Aby wziąć udział w akcji #ZielonyRekord2021 wystarczy 30 kwietnia:

1. Zrobić zdjęcie przedstawiające miejsce przed nasadzeniem.
2. Zasadzić dowolną liczbę roślin (w ogrodzie, na działce, w domu lub biurze).
3. Zrobić zdjęcie przedstawiające miejsce po nasadzeniu.
4. Opublikować w mediach społecznościowych zdjęcia przed i po nasadzeniu dodając hasztag #ZielonyRekord2021 oraz informację o liczbie osób zaangażowanych w sadzenie i liczbie zasadzonych roślin.
5. Zainspirować innych przekazując dalej informację o tym wydarzeniu.

#ZielonyRekord2021

Zielony Rekord to nie tylko dobra zabawa, to również zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę odgrywają rośliny w naszym życiu. Dostarczają one życiodajny tlen, oczyszczają powietrze ze spalin, ochładzają je, regulują obieg wody, stanowią pożywienie i schronienie dla zwierząt, chronią przed powodziami i pełnią wiele innych pożytecznych funkcji, w tym również estetyczne.

Dotychczas Dotlenionym udało się posadzić prawie 28 000 roślin w 191 miastach. W nasadzenia zaangażowanych zostało ponad 1000 osób.

Dołączcie do społeczności Dotlenionych. Działajmy wspólnie na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego.

Wszystkie informacje o Zielonym Rekordzie znajdziecie na stronie www.zielonyrekord.pl oraz na facebookowym wydarzeniu Zielony Rekord Polski 2021.