Aktualności

Gmina Grodków szykuje się do większej rewitalizacji parku „Cegielnia”


Wiele wskazuje no to, że w najbliższym czasie Gmina Grodków przystąpi do kolejnych etapów rewitalizacji największego parku rekreacyjnego w mieście. Włodarze chcieliby wymienić wiele elementów na jego terenie. „Cegielnia” to miejsce częstych spacerów mieszkańców, którzy chętnie spędzają tam czas wolny ze swoimi rodzinami i dziećmi. 

- Przede Wszystkim chcielibyśmy poprawić stan ścieżek, a także uporządkować zieleń na tym terenie. W parku pojawiłyby się nowe ławki, stoliki, zastanawiamy się również nad nowymi pomostami przylegającymi do wody. Ponadto chcielibyśmy rozszerzyć ofertę dla dzieci w postaci mini parku linowego. Wszystko będzie zależało od naszych możliwości finansowych przy realizacji tego zadania. Chcielibyśmy również pozyskać na ten cel środki zewnętrzne – zdradza burmistrz Grodkowa, Marek Antoniewicz.

Koszt rewitalizacji parku „Cegielnia” według opracowanej koncepcji szacowany jest na około 5 mln. Włodarze Gminy Grodków chcieliby rozpocząć pierwsze prace w ciągu kilkunastu miesięcy. Dla przypomnienia, w poprzednich latach w parku powstały m.in. miasteczko rowerowe i skatepark, wymienione zostało też oświetlenie w niektórych jego częściach. Większą rewitalizację w ostatnich latach przeszedł znajdujący się niedaleko park „Jubileuszowy”.