Aktualności
Gmina Grodków
Grodków

Gmina Grodków zakupiła samochód pożarniczy


Gmina Grodków dokonała zakupu, na drodze licytacji, samochodu pożarniczego marki Star 244. Koszt zakupu, jaki poniósł urząd z Grodkowa, wyniósł 23.000,00 zł. Już wiadomo, że specjalistyczny wóz trafi do OSP Gnojna. Przewidywany czas włączenia go do służby to 3 lutego 2021 r.

– Dotychczasowy wóz strażacki przy OSP Gnojna w znacznym stopniu został już wyeksploatowany, koszty naprawy zdecydowanie przekraczały jego wartość. Wyłączony ze służby wóz OSP miał nieszczelny zbiornik i skorodowane nadwozie – informują urzędnicy z grodkowskiego magistratu.

Na wyposażeniu nowego wozu znajdą się pompy i osprzęt gaśniczy, sprzęt i narzędzia ratownicze (zestaw ratownictwa technicznego LUKAS), agregat prądotwórczy, pilarka spalinowa, motopompy, sprzęt oświetleniowy sygnalizacyjny i łączności, sprzęt ratownictwa medycznego – torby ratownictwa medycznego PSP R 1, deska ratownicza, defibrylator AED, czy zestawy ochronne do udziału w zdarzeniach związanych ze zwalczaniem COVID-19.

W swojej historii Star 244 służył w jednostce OSP KSRG Ścinawa Mała w gminie Korfantów w powiecie Nyskim. Przed służbą w Ścinawie Małej, wóz był na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu. Po dołączeniu do OSP Gnojna wóz będzie narzędziem pomocy dla okolicznych miejscowości i w ciągu drogi wojewódzkiej 378 łączącej Grodków i Strzelin.

Reklama
156 views