Godzina policyjna w sylwestra. Rząd ogłosił kwarantannę narodową. Są nowe obostrzenia.
Ponieważ dzienna liczba zakażeń nie spadła do tysiąca osób dziennie, a więc istnieje obawa, że system ochrony zdrowia nie będzie na tyle wydolny, żeby obsłużyć wszystkich potrzebujących obywateli, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kwarantanny narodowej. Czeka nas wiele nowych obostrzeń!
Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – ogłosił minister zdrowia.
Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą stoki narciarskie, hotele oraz galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii.
Zamknięte będą hotele – również na ruch służbowy. Wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum. Jest to reakcja na ogłoszenia w internecie, zapraszające na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii.
Dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym, będzie obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny.
Z 31 grudnia na 1 stycznia w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Uzasadnione będą wyjścia tylko w przypadkach nagłych, m.in. zdrowotnych lub zawodowych.
Za złamanie zakazu przemieszczania się w noc sylwestrową będą groziły mandaty.