Aktualności
Brzeg
Taniec

GRAND PRIX POLSKI KOTWICE 2020 DLA BRZEGU!


Tegoroczna edycja Otwartego Tanecznego Grand Prix Polski KOTWICE 2020, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Brzeg i Marszałka Województwa Opolskiego, odbyła się 12 grudnia 2020 roku. Jak wszystkie imprezy w czasie pandemii, przeprowadzona była w trybie on–line.

Jurorzy jak i uczestnicy na jednej platformie mogli obejrzeć wszystkie zgłoszone prezentacje oraz poznać wyniki w dwóch kategoriach tanecznych – Art Dance i Street Dance

Pierwsza kategoria dotyczyła zespołów, które na co dzień pracują w technikach tańca klasycznego, współczesnego lub jazzu, a druga skupiała wszystkich miłośników tańca ulicznego, czyli popularnego Hip Hopu, Break Dance’u, Popping’u czy House’a.

Nasz festiwal od 9 lat, bardzo mocno zapisał się w kalendarzu tanecznym wielu zespołów w całej Polsce. mówi koordynator festiwalu Andrzej Rolski.

Nie liczyliśmy na wielki odzew, ponieważ przez pandemię zmienialiśmy termin tegorocznej edycji aż trzy razy. Widząc, że niestety nie będzie nam dane stanąć na jednym parkiecie z naszymi tanecznymi przyjaciółmi, postanowiliśmy zorganizować festiwal on – line.kontynuuje Andrzej Rolski.
Nie spodziewaliśmy się tylu zgłoszeń! A tu się okazuje, że mimo tak ciężkich warunków, utrzymania grup, nagrania choreografii, na taki festiwal mogą zgłosić się zespoły z bardzo oddalonych miejsc w Polsce! Dostaliśmy zgłoszenia od Gdyni przez Olsztyn, Warszawę, Białobrzegi, Rzeszów, Bielsko Białą, Gliwice, Sosnowiec, Opole, Kalisz, Wrocław, Wałbrzych, Poznań, Gorzów Wlkp., aż do Szczecina! Małe
i duże miasta, ale dla nas najważniejsze, że spotkaliśmy się na wirtualnym parkiecie w Brzegu!

Z całą organizacją byliśmy gotowi już od marca, puchary czekały, sztab organizacyjny w pełnej gotowości, bo pierwszy termin był przewidziany na kwiecień.dodaje Angelika Rolska, również organizatorka festiwalu.Od 9 lat do Brzegu przyjeżdża ponad 1500 tancerzy z całej Polski, więc dla nas jest to bardzo duże przedsięwzięcie organizacyjne, choć zdajemy sobie sprawę jak wielka to jest sprawa dla rozwoju tancerzy i promocji naszego miasta, szczególnie, że co roku honorowy patronat obejmuje Marszałek Województwa Opolskie i oczywiście Burmistrz Brzegutłumaczy Angelika Rolska.

Jury w tym roku tworzyli dr Witold Jurewicz (Łódź), mgr Anna Beker (Poznań)
i mgr Paweł Gajos (Wrocław)

Od samego początku impreza jest organizowana przez brzeską Szkołę Tańca Coco Dance Center. W tym roku, po raz pierwszy w historii festiwalu, nagroda Grand Prix zostaje u gospodarzy!

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wyróżnienie i jednocześnie gratulujemy ekipie z Sosnowca, która zdobyła Grand Prix w kategorii Street Dancemówi Andrzej Rolski.

https://www.kotwice-brzeg.pl/wyniki-2020/

W tym roku nagrody Grand Prix nie zostały przyznane dla jednej, wyjątkowej, najlepszej prezentacji na festiwalu. Niestety tryb on-line na to nie pozwala. Wszyscy wysyłają filmiki z układami choreograficznymi, więc nie ma kontaktu z tancerzami, nie czuć ich energii, która musi wybuchnąć na festiwalu w ciągu 3 minut
i zahipnotyzować jurorów, tak, żeby otrzymać taką nagrodę. W tym roku jury przyjęło klucz największej ilości pierwszych miejsc z całej kategorii, a my w Art Dance mieliśmy najwięcej pierwszych miejsc! Z tego miejsca wielkie gratulacje dla naszych genialnych tancerzy!dodaje Andrzej Rolski.

Festiwal nie odbył by się, gdyby nie pomoc brzeskiej firmy Eldon Studio, która technicznie pomogła w organizacji festiwalu

Ponad 120 prezentacji doprowadzić do jednego poziomu dobrej jakości i transmisji na żywo, tak, żeby i jurorzy, i wszyscy uczestnicy mogli obejrzeć festiwal, nie było łatwym zadaniem.

Trudność polegała na utrzymaniu odpowiedniej jakości dla wszystkich prezentacji i utrzymania stałego przesyłu danych, tak, żeby nic nikomu nie przerywało i było wyraźnie widoczneopowiada nam Dariusz Mrowiec, właściciel Eldon Studio.Każdy filmik z prezentacjami, był w innym formacie i różnej rozdzielczości, co nie zawsze dawało wysoką jakość. Trzeba było posiedzieć kilkanaście godzin, ale jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego!dodaje.

Organizatorzy zastanawiają się nad edycją Kotwice 2021, czy uda się im zorganizować kolejne święto tańca w Brzegu, czy będą musieli znowu budować wirtualny parkiet w internecie. Czas pokaże.
Od naszej redakcji składamy gratulacje dla całej Szkoły Coco Dance Center, młodym tancerzom jak i ich trenerom, licząc na kolejne taneczne podboje sceniczne w tym roku.

Reklama
194 views