Aktualności
Ekstraklasa futsal

Futsal Team Brzeg wznawia treningi i przygotowuje się do debiutu w Ekstraklasie


W tym tygodniu KS Gredar Futsal Team Brzeg po kilkumiesięcznej przerwie wznowił treningi. Zespół Jarosława Patałucha będzie przygotowywał się do nowego sezonu w Ekstraklasie. Przygotowania odbędą się głównie na hali sportowej przy Oławskiej 2. W planie jest również rozegranie kilku sparingów. 

Treningi zaczęliśmy w miniony wtorek, nie mamy w planach organizacji obozu przygotowawczego ze względu na COVIDa. W każdym tygodniu okresu przygotowawczego przed startem ligi zaplanowaliśmy rozegranie sześciu sparingów. W najbliższą niedzielę na naszym obiekcie rozegramy pierwszy mecz kontrolny z zespołem z Wrocławia – zdradza Jarosław Patałuch, trener zespołu.

Jak zdradził nam w rozmowie trener, nie ma jeszcze podanych wytycznych co do systemu rozgrywek w Ekstraklasie na najbliższy sezon 2020/2021. Zazwyczaj spotkania były rozgrywane w systemie mecz-rewanż. Wiele mówi się o rozegraniu pierwszej rundy, bez rewanżu, by w drugiej podzielić zespoły na grupę mistrzowską i spadkową (bez rewanżu).

Kadra na nadchodzący sezon będzie liczyła maksymalnie szesnastu zawodników. Wciąż trwają ruchy transferowe zespołu z Brzegu. 

Plan sparingów na najbliższe tygodnie: 

Profi Sport Wrocław (dom, 2.08) ACANA Orzeł Jelcz-Laskowice (06.08 wyjazd), KS Futsal Leszno (08.08. wyjazd), Górnik Polkowice (15.08 wyjazd, 28.08. dom), Piast Gliwice (22.08 wyjazd).

Reklama
295 views