Aktualności
Brzeg
Sport

Gredar z awansem do Ekstraklasy Futsalu!


Po wielu latach przerwy do Brzegu powracają rozgrywki w najwyższej klasie rozgrywkowej! Wszystko za sprawą drużyny KS Gredar Futsal Team Brzeg, która uzyskała awans do Ekstraklasy Futsalu!

Wszyscy ze sportowego środowiska w Brzegu czekali jak na szpilkach, na decyzję PZPN-u odnośnie tego kto z drugiej grupy 1 ligi ostatecznie uzyska premię do najwyższej ligi futsalowej w Polsce. Przypomnijmy, że po przerwaniu rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa w grupie brzeżan trzy zespoły miały taką samą ilość punktów. Oprócz Gredaru 35 oczek zgromadziły także GKS Komprachcice oraz BSF Bochnia, jednak w bezpośrednich pojedynkach pomiędzy tymi trzema ekipami to Gredar miał najlepszy bilans, gromadząc na swoim koncie 7 punktów, zawodnicy z Komprachcic mieli ich 3, a z Bochni zaledwie 1. Pomimo to PZPN niezwykle długo kazał czekać na ostateczny werdykt odnośnie tego kto zagra w sezonie 2020/2021 w Ekstraklasie Futsalu, coraz to przekładając termin podjęcia decyzji i trzymając w napięciu wszystkich zainteresowanych. 

Tym samym do Brzegu, po 8 latach przerwy, powraca drużyna grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdyż ostatnim klubem z takim doświadczeniem była koszykarska Odra Brzeg, która pomimo utrzymania się w Ekstraklasie po sezonie 2011/2012 zmuszona była do wycofania się z udziału w rozgrywkach z powodów finansowych. Od tamtego czasu brzescy kibice czekali na dyscyplinę, która zagra wśród najlepszych w Polsce i doczekali się za sprawą futsalistów z Gredaru Brzeg! 

Z tego miejsca redakcja naszego portalu pragnie złożyć ogromne gratulacje na ręce zarówno wszystkich piłkarzy, jak i sztabu szkoleniowego oraz działaczy KS Gredar Futsal Team Brzeg! 

Duma nas rozpiera i już nie możemy się doczekać tych emocji na parkietach Ekstraklasy!Tymczasem prosimy śledzić naszą stronę i media społecznościowe, ponieważ już niebawem pojawi się obszerniejszy wywiad z Prezesem KS Gredar Futsal Team Brzeg, Panem Robertem Gorazdowskim!

1096 views