Aktualności
Kultura

Grodkowska biblioteka na półmetku wakacji


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie podsumowała pierwszy miesiąc wakacji. W Bibliotece w Ratuszu przez ten czas wiele się działo, a zajęcia cieszyły się dużą popularnością. Niebawem ruszą kolejne ciekawe wydarzenia przygotowane przez bibliotekarzy.

- Bardzo cieszymy się, że dzieciom podobały się tegoroczne zajęcia wakacyjne przygotowane przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Grodkowie. Największą nagrodą jest dla nas entuzjazm, z jakim uczestniczyły w spotkaniach i to, że wracały do domu uśmiechnięte. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć przygotowaną przez pracowników biblioteki na drugi miesiąc wakacji – mówią pracownicy biblioteki w Grodkowie.

Zanim jednak ruszą na dobre sierpniowe atrakcje, przyjrzyjmy się temu, co działo się w ubiegłym miesiącu. 

W ramach zajęć „Bezpieczne Wakacje” zorganizowane zostały dwa wydarzenia. 5 lipca dzieci spotkały się z policjantami z Komisariatu Policji w Grodkowie. Panowie przypomnieli m.in. zasady bezpiecznego poruszania się, odpowiedniego zachowania w lesie, nad wodą i w relacji z nieznajomym. 12 lipca bibliotekę odwiedził z kolei ratownik medyczny Mariusz Gardas. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak postępować w przypadku złamań, skaleczeń czy oparzeń. Swoje umiejętności mogły sprawdzić podczas ćwiczeń z bandażami oraz na fantomie. Ratownik przypomniał numery alarmowe, a dzieci ćwiczyły symulowane połączenie z dyspozytorką.

13 i 14 lipca w Dziale Edukacji Regionalnej przeprowadzone zostały zajęcia „Turystyczny Grodków". W pierwszy dzień grupa młodych turystów zwiedzała najważniejsze punkty miasta i dowiedziała się najistotniejszych informacji na ich temat. Spacer był także okazją do zrobienia zdjęć. Na drugi dzień uczestnicy przybyli do ratusza, by z wykonanych dzień wcześniej fotografii stworzyć album. Uczestnicy będą mogli wzbogacić go własnymi zdjęciami, które zobowiązali się tworzyć do końca wakacji.

20 i 21 lipca odbyły się zajęcia „Zielony Grodków”. W pierwszy dzień grupa wakacjowiczów udała się na wycieczkę do Furs-Ogrody, by odkryć różnorodność roślin oraz sekret, jak to się odbywa, że z małej sadzonki mamy wielką roślinę. Każdy uczestnik z wycieczki wrócił do ratusza z bluszczem potrzebnym do kolejnych zajęć. Drugi dzień był bardzo pracowity, dzieci tworzyły swoje kompozycje z mchu, bluszczu, kory i patyków w przyniesionym przez siebie słoju. Efekty zobaczyć można na zdjęciach.

27 i 28 lipca w Dziale Edukacji Regionalnej odbyły się zajęcia wakacyjne pt. „Zagadkowy Grodków”. Pierwszego dnia dzieci zmierzyły się z różnymi zadaniami i zagadkami dotyczącymi Grodkowa i jego historii. Następnego dnia na uczestników zajęć czekały giga kolorowanki tematycznie związane z miastem. Bardzo szybko zostały one zamienione w kolorowe dzieła sztuki za pomocą kredek i farb. Po raz kolejny dzieci udowodniły, że otaczający nas świat, wbrew pozorom, jest pełen barw. Efekty wspólnej pracy dzieci będzie można podziwiać w gablotach stojących pod ratuszem.