Grodków

Grodkowski Masters Handball Cup 2020 już w ten weekend!

W najbliższą sobotę, 5 września br. o godzinie 8:00 na Hali Sportowej im. Zdzisława Zielonki przy ul. Sienkiewicza 29 w Grodkowie wystartuje Grodkowski Masters Handball Cup 2020 pod honorowym patronatem Burmistrza Grodkowa Marka Antoniewicza.

Zagrają drużyny oldbojek i oldbojów

W Grodkowskim Master Handball Cup 2020, czyli po prostu Pucharze Piłki Ręcznej Oldbojów, zagrają zespoły kobiet i mężczyzn. Rozgrywki kobiet odbędą się w jednej, pięciozespołowej grupie, w której drużyny zagrają systemem każdy z każdym. Natomiast zmagania wśród panów zostały podzielone na dwie grupy, po cztery ekipy i zostaną rozegrane systemem pucharowym.

Spotkania będą trwały 15 minut, bez czasu dla zespołów, a kary wykluczenia będą trwały minutę. Pozostałe przepisy są zgodne z przepisami Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Wśród pań zagra pięć drużyn

W zmaganiach oldbojek weźmie udział pięć ekip: Skra Warszawa, Wilanowia Warszawa, Zgoda Ruda Śląska, Zagłębie Lubin oraz gospodynie – Olimp Grodków.

Turniej kobiecy rozpocznie pojedynek Olimpu Grodków ze Skrą Warszawa, który rozpocznie się o godzinie 9:00.

O końcowej klasyfikacji zdecyduje grupowa tabela. Za zwycięstwo drużyny otrzymują 3 punkty, a za porażkę 0. W przypadku remisu decydują rzuty karne (po trzy), wówczas za wygraną zespołowi przypisuje się 2 oczka, a za przegraną punkt.

Panowie zmierzą się w grupie A i B

Oldboje zagrają w dwóch grupach. W grupie A zmierzą się: Niezniszczalni Orlik Brzeg, Handball Nowogard, KS Dąbrowa i Zagłębie Lubin, a w grupie B: Dzik Warszawa, Pogoń Zabrze Handball Team, MKS Wieluń oraz Helios Masters Czempin.

Rozgrywki panów zainauguruje mecz pomiędzy Niezniszczalnymi Orlik Brzeg a Handball Nowogard, a jego początek przewidziany jest na godzinę 8:00.

Po zakończeniu fazy grupowej oldboje zagrają systemem pucharowym. Zwycięzcy grup zagrają w finale, a zespoły z miejsca drugiego zmierzą się w meczu o 3 miejsce. Punktacja w grupach jest taka sama jak w przypadku pań.

Finał rozgrywek oldbojów planowany jest na godzinę 16:20.

Pełen terminarz imprezy zamieszczamy poniżej.