Stal Brzeg

Horror z happy endem. Trzy punkty dla Stali Brzeg

Już bez trenera Marcina Domagały przystąpiła Stal Brzeg do meczu 18. kolejki III ligi. Rywalami brzeżan były wyżej notowane rezerwy Zagłębia Lubin. Żółto-niebiescy mimo bardzo nerwowej końcówki pokonali przyjezdnych 1:0, przerywając serię dwóch fatalnych porażek.

Pierwsza połowa była naprawdę senna. Stalowcy groźnie zaatakowali tylko raz – z rzutu wolnego niecelnie strzelił Ogrodowski, a Niemczyk w dobrej sytuacji źle przyjął futbolówkę i nie zdołał nawet uderzyć na bramkę Miedziowi byli nieco odważniejsi – najbliżej trafienia byli w 16. minucie, kiedy po główce Lepczyńskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Oprócz tego w bramce miał co robić Stitou, którzy udanie interweniował po strzałach Kłudki i Zynka.

Po zmianie stron na murawie zaczęło się dziać nieco więcej, gdyż obie ekipy chciały zdobyć zwycięską bramkę. Swoje szanse miało Zagłębie, ale decydujący cios w 70. minucie zadali brzeżanie. Wówczas w pole karne świetnie dośrodkował Kamiński, a będący w nim Sypek celną główką dał prowadzenie Stali! Niestety na 5. minut przed końcem meczu Kowalski sfaulował rywala w polu karnym, a arbiter odgwizdał jedenastkę. Idealnej szansy na wyrównanie nie wykorzystał jednak Dudziński, gdyż jego strzał pewnie złapał Stitou! Po końcowym gwizdku w obozie gospodarzy zapanowała wielka radość, a jakże wyczekiwane trzy punkty stały się faktem.

– Wiedzieliśmy, czego możemy spodziewać się po Zagłębiu. Znaliśmy ich atuty, staraliśmy się je zneutralizować, wykorzystując przy tym nasze mocne strony, czyli grę skrzydłami. Po jednej z takich akcji udało nam się zdobyć bramkę. Później konsekwentnie dążyliśmy do tego, żeby zamknąć ten mecz z zerem z tyłu i to nam się udało. Wielkie brawa dla drużyny, bo to ona zrealizowała wszystkie założenia. A styl? On nigdy nie jest najważniejszy – powiedział po zwycięstwie tymczasowy trener Stali Marek Szymocha.

Wygrana pozwoliła brzeżanom awansować na 9. miejsce w tabeli III ligi. Naszą drużynę w rundzie jesiennej czekają jeszcze dwa ligowe spotkania, oba na wyjeździe – w środę z MKS Kluczbork i w sobotę z Polonią Bytom.