Aktualności
Brzeg
Zdrowie

Hospitalizacja diagnostyczna dzieci w czasie pandemii


Rok 2020 z pewnością przejdzie do historii jako rok pandemii koronawirusa. Covid-19 zmienił nasze życie i otaczającą nas rzeczywistość. Bardzo mocno odczuli te zmiany lekarze i cały personel medyczny szpitali, przychodni i innych tego typu jednostek. Wyjątkiem nie są  również pracownicy i pacjenci Oddziału Dziecięcego w Brzeskim Centrum Medycznym. Marcowo-kwietniowy lockdown i „zamknięcie dzieci w domach” spowodowało mniejszą ilość hospitalizacji z powodu ostrych chorób infekcyjnych układu oddechowego i pokarmowego.

Od maja w Oddziale Dziecięcym Brzeskiego Centrum Medycznego zwiększyła się liczba hospitalizacji diagnostycznych związanych z otyłością, bólami głowy, chorobami układu pokarmowego itp. W okresie od maja do września przeprowadzona została tam diagnostyka u 250 pacjentów.

Personel oddziału w dalszym ciągu oferuje lekarzom POZ, by w przypadkach schorzeń układowych kierowali pacjentów do brzeskiego szpitala w celu wstępnej diagnostyki.

Bezpieczeństwo pacjentów jest możliwe do uzyskania poprzez rygorystyczne przestrzeganie procedur obowiązujących w czasie pandemii COVID-19. W związku z tym w oddziale może przebywać z dzieckiem tylko jeden z rodziców/opiekunów. Odwiedziny zostały wstrzymane. 

Oddział Dziecięcy stara się przeprowadzać badania diagnostyczne sprawnie i planowo, aby zminimalizować stres związany z hospitalizacją. Jesteśmy po to, aby nasza wiedza i zaangażowanie służyły naszym pacjentom – podkreślają lekarze i pielęgniarki. 

Rodzice i opiekunowie dzieci, którzy chcieliby poznać więcej szczegółów dotyczących warunków hospitalizacji, mogą je uzyskać pod numerem telefonu: 77 44 46 604. 

Artykuł powstał na zlecenie 

Fundacji Rozwój 

w ramach projektu 

Wsparcie Pacjentów BCM

Reklama
151 views