Aktualności
Sport

II Runda Przeprawowych Mistrzostw H6 w Skarbimierzu Osiedle


W najbliższy piątek i sobotę na torze Stowarzyszenia Brzeg 4x4 w Skarbimierzu Osiedle zostaną zorganizowane Przeprawowe Mistrzostwa Polski H6. Będzie to jedna z trzech rund. Pierwsza została zorganizowana w Tarnobrzegu, ostatnia planowana jest na wrzesień w Dzikowcu.

Zawodnicy podczas rajdu poruszają się po wyznaczonej trasie, która ma długości kilku kilometrów. Ponadto przygotowane zostały również odcinki specjalne dla każdej z klasy, które każda z załóg będzie miała do pokonania lub ominięcia. Rajd będzie trwał 6 godzin, podzielony zostanie na dwie trzygodzinne części. Każda załoga będzie miała za zadanie przejechanie jak największej liczby pętli w trakcie ich trwania.

- 2 i 3 lipca mamy jedną z większych imprez w okolicach Brzegu, na torze Stowarzyszenia Brzeg 4X4 w Skarbimierzu-Osiedle. Jesteśmy gospodarzami II Rundy Przeprawowych Mistrzostw. Formuła zawodów to ciągła jazda przez trzy godziny, następnie godzinna przerwa, po której zespoły będą miały kolejne trzy godziny ścigania. Będziemy gościli około pięćdziesięciu załóg. Pojawi się jedna z najlepszych ekip w off-roadzie. Dla każdej z klas będzie przewidziana jedna wspólna pętla. Każda z nich będzie miała przygotowane również odcinki specjalne, jeden z nich może mieć długość około pięciu kilometrów – zdradza kulisy imprezy jeden z organizatorów Bolo Porębski ze Stowarzyszenia Brzeg 4x4. 

Rywalizacja toczyć się będzie w trzech klasach: NO LIMIT, ADVANCE i CHALLENGE.

Klasa No Limit to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną.            

Klasa Advance wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych.

Klasa Challenge to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.