IV liga
Sport

IV Liga: dwie porażki i bezbramkowy remis zespołów z powiatu brzeskiego


W 5. kolejce IV ligi spotkania rozegrały wszystkie drużyny z powiatu brzeskiego. LZS Starowice i Olimpia Lewin Brzeski odniosły porażki, natomiast grająca w niedzielę LZS Skorogoszcz bezbramkowo zremisowała przed własną publicznością.

W 5. kolejce nie zostały rozegrane trzy spotkania. Przyczyna to podejrzenie lub potwierdzony przypadek COVID-19 u jednego z zawodników. Spotkania Ruch Zdzieszowice – LZS Walce oraz LKS PO-RA-WIE Większyce – Polonia Głubczyce odbędą się w innym terminie. Podobnie jak zmagania Agroplonu Głuszyna,, gdzie potwierdzono u jednego z zawodników koronawirusa, a zespół pauzuje już od dwóch kolejek.

Skalnik Gracze – LZS Starowice 1:0 (0:0)
Bramki: Szymon Pastuszek

LZS Starowice mogły rozczarować w tym spotkaniu, bo drużyna prowadzona przez Reila była w nim faworytem. Niestety nie pomógł również Fabio Paim, który pojawił się po zmianie stron. W Graczach zespół ze Starowic stworzył kilka sytuacji, które mogły zostać zamienione na bramkę, ale zabrakło postawienia „kropki nad i”. W efekcie zdeterminowani gospodarze dopięli swego w  62 minucie,  zdobywając jedyną bramkę w tym spotkaniu. Trzy punkty znalazły się na koncie Skalnika.

Sklanik: Górecki – Dulski, Kramczyński, Bąk, Maryszczak (Gut 84’), Setlak (Mączyński 70’), Pastuszek (Haręża 68’), Ochodorski, Ilasz, Fogel, Krej (Dymińczuk 60’). Trener: Tomasz Rak.

Starowice: Fesser – Rzepka, Cichocki, Pietrakowski (Silva Raul 74’), Nowosielski, Rodrigues (Paim 57’), Jao Pedro (Grądowski 74’), Rakowski, Sciański (Kaique Augusto 53’), Hascak, Mateus Da Gama. Trener Jakub Reil.

Olimpia Lewin Brzeski – Chemik Kędzierzyn-Koźle 1-3 (0-1)
Bramki: Zajączkowski 85’ – Paczulla 33’, Malik 52’ Łysek 54’

W Lewinie Brzeskim miejscowa Olimpia podejmował Chemika Kędzierzyn-Koźle. Zawodnicy Raczkowskiego dobrze spisywali się w pierwszej połowie, stwarzając większe zagrożenie niż przyjezdni, mimo straty bramki w 33. minucie. Sytuacja nieco skomplikowała się po zmianie stron. W ciągu dwóch minut, kontrataki gości dwukrotnie zakończyły się pokonaniem bramkarza Olimpii, Czarnika. Mimo wszystko gospodarze nie złożyli broni i w 85. minucie zdobyli bramkę kontaktową, szansa była jeszcze pod koniec meczu, ale Kęska nie trafił do pustej bramki z główki.

Olimpia: Czarnik – M. Mendak, Moczko, Jankowski, Pierzga (Kęska 57’), Dykus (Kucharski 57’), Grudziński (Taraciński 57’), P. Mendak (Buśko 77’), Chaszczewski, Fabiszewski, Zajączkowski.

Chemik: Kuchta – Sadyk (Chronowski 63’), Łątkowski, Jaworski, Stoklossa – Rakowski (Wojciechowski 90’), Sudoł, Gromelski (Tomeczek 71’), P. Paczulla, Tkaczyk (Malik 46’)- Łysek (Ogorzałek 80’)

Żółte kartki: Dykus, Grudziński, Zajączkowski – Jaworski, Stoklossa, Tkaczyk.

LZS Skorogoszcz – MKS Gogolin 0-0

Mimo że spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, to w tym spotkaniu nie brakowało emocji. Zwłaszcza że gospodarze przez godzinę byli zmuszeni do gry w osłabieniu. W 32. minucie Janeczek ze Skorogoszczy nieprzepisowo zatrzymał zawodnika z Gogolina, w efekcie otrzymując czerwoną kartkę. W bramce gospodarzy dobrze spisywał się Lach, który w groźnych sytuacjach potrafił wybronić swój zespół z opresji. Patrząc na przebieg spotkania i grę w osłabieniu gospodarzy, MKS Gogolin mógł wygrać to spotkanie, ale zawodnicy LZS-u dal z siebie wszystko by wywalczyć choćby jeden punkt.

Skorogoszcz: Lach – Klimczak, K. Stupak, P. Tramsz (Hryniewicz 87’), Janeczek, Grabas, T. Kolanko, K. Tramsz, Aniszewski (Chruściel 46’), Maślankiewcz (Stawecki 70’), Witkowski (S. Tramsz 75’).

Gogolin: Bikowski – Wacław, Błoński, Mrosek, F. Szampera, Kaczmarek (Mikołajczyk 70’), Mizielski, Wróblewski (K. Szampera 55’), Chromiński (Jaszkowic 65’), Kocoń (A. Nowak 65’, Krzyżowski 80’), Kipka.

Żółte kartki: Klimczak, S. Tramsz – Mrosek, Wróblewski.

Reklama
276 views