Aktualności
Sport

IV Liga: LZS Starowice i Olimpia Lewin Brzeski bez punktów


W środę (02.06) dwa zespoły z naszego powiatu, Olimpia Lewin Brzeski i LZS Starowice, rozegrały swoje ligowe spotkania w IV lidze. Obie ekipy doznały porażek. LZS Skorogoszcz miała zgodnie z planem rozegrać spotkanie ze Swornicą Czarnowąsy Opole, ale zespół ten wycofał się z rozgrywek w połowie sezonu i w efekcie trzy punkty powędrowały do ekipy Marcina Feća.

Piast Strzelce Opolskie - LZS Starowice 2:0 (2:0)

LZS Strowice przegrał na wyjeździe z Piastem Strzelce Opolskie. W 5. minucie bramkarz gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym i wydawało się, że Piast będzie rywalem łatwym do pokonania. Osłabienie zadziałało jednak mobilizująco na ekipę ze Strzelec Opolskich, która do przerwy zdążyła strzelić dwie bramki (w 38. i 44, minucie), a w drugiej połowie popisała się bardzo dobrą grą w obronie. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. 

Bramki: Buchalik 38’ Glinka 44’

Piast: Sapiński - Mitin, Olewicz, Nawrot, Burzan - Kapela, Buchalik, Obuszko, Capiga. Glinka (Kałka 82’), Gordzielik (Olechnowicz 5’).

Starowice: Fesser – M. Raś, Grądowski, Pietrakowski, Rakowski, Filipe (Wąsek 46’), Raul, Nowosielski, Horański, Kaique (K. Raś 60’), Ściański.

Żółte kartki: Buchalik, Glinka, Kapela – Grądowski, Kaique.

Czerwona kartka: Sapiński 5’

Olimpia Lewin Brzeski - Ruch Zdzieszowice  2:6 (0:3)

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Gospodarze schodzili na przerwę z trzybramkową stratą i trudno było wierzyć w to, że zdołają ją odrobić. Ruch jest liderem czwartej ligi i chociaż przyjechał do Lewina osłabiony, to i tak był zdecydowanym faworytem tego starcia. Po zmianie stron Olimpia strzeliła co prawda dwie bramki i wykazała się walecznością, ale ekipa ze Zdzieszowic była zbyt silna i dołożyła kolejne trzy trafienia. Wynik 2:6 nie pozostawia wątpliwości, kto w tym meczu zasłużył na trzy punkty. 

Bramki:  Pierzga 55’. Nesterów 80’ -Kubiak  26’ 44’ 51’, Mazur 32’, Rudnik 63’, Rudnik 73’

Olimpia: Ćwikliński – Witkowski, Antkowiak, Taraciński, Nesterów, Pierzga, P. Mendak (Kmiecik 65’), Kucharski (Gil 55’), Fabiszewski, Matheus, Węgłowski (Gardziej 46).

Ruch: Jurewicz - Wodniok, Polak, Baingo, Sotor, Kubiak, Zimon, Mazur, Łukowski (T. Damrat 56’), Dębski (Willim 43’). Rudnik.

Żółta kartka: Witkowski.