Aktualności
Sport

IV Liga: Nieskuteczne Starowice notują bezbramkowy remis


Starowice były stroną zdecydowanie dominującą w 12. kolejce BS Leśnica IV Ligi, ale nie potrafiły przełożyć tego na trafienia. Tym samym ekipa z powiatu brzeskiego zanotowała na własnym terenie bezbramkowy remis z niżej notowanym LKS-em Po-Ra-Wie Większyce. 

Foto: Tomasz Kubiak

Niewykorzystany rzut karny, słupek…

Zawodnicy LZS-u Starowice od pierwszego gwizdka byli stroną narzucającą swoje warunki gry. Drużyna prowadzona przez trenera Jakuba Reila grała wysokim pressingiem, co dawało wymierne efekty i zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki. LKS Po-Ra-Wie upatrywał swoich szans w kontratakach, jednak między słupkami LZS-u Starowice doskonale spisywał się Arkadiusz Fesser. 

Starowiczanie nie potrafili jednak przełożyć swojej optycznej przewagi na zdobycze bramkowe, a dogodnych sytuacji do tego nie brakowało. Najbliżej objęcia prowadzenia nasz zespół był drugiej połowie, w której LZS wywalczył rzut karny. Tego jednak nie wykorzystał Michał Koc, którego strzał poszybował wysoko nad bramką gości. Uderzenie tego samego piłkarza, kilka akcji później, trafiło w… słupek. 

W rezultacie LZS Starowice notuje na swoim terenie bezbramkowy remis z niżej notowanym rywalem. LKS Po-Ra-Wie Większyce to jedenasta drużyna w tabeli BS Leśnica IV Ligi, podczas gdy LZS plasuje się na szóstej pozycji. 

Po meczu udało nam się porozmawiać z napastnikiem LZS-u – Marcinem Ściańskim, oto co nam powiedział: Chcieliśmy dzisiaj wygrać, niestety się nie udało. Nie strzeliliśmy rzutu karnego, mieliśmy jeszcze sporo innych sytuacji, ale niestety skończyło się 0:0. Kolejny raz zabrakło nam skuteczności. Dochodzimy do bardzo wielu dogodnych okazji, ale nie potrafimy ich wykorzystać, nawet rzutów karnych. W tym meczu przeważaliśmy, zamknęliśmy rywali na ich połowie, ale co z tego, jak po raz kolejny tracimy punkty. 

Kolejne spotkanie Starowiczanie rozegrają w sobotę (23 października) o godzinie 14:30. Udadzą się wówczas do siedemnastego zespołu w lidze – LZS-u Victorii Chróścice. 

Druga drużyna z naszego powiatu – LZS Skorogoszcz – poniosła w 12. kolejce dotkliwą porażkę w meczu wyjazdowym przeciwko rezerwom Odry Opole, ulegając aż 0:4. Skorogoszczanie zamykają stawkę w BS Leśnica IV Lidze. Swoje kolejne spotkanie zagrają u siebie, w niedzielę (24 października) o godzinie 13:00. Rywalem będzie ósma w tabeli KS Unia Krapkowice.