IV liga: ostatnia kolejka i zakończenie sezonu

W sobotę (26.06) czwartoligowcy zakończyli swoje rozgrywki. Od dawna wiadomo było, że w kolejnym sezonie na tym szczeblu zobaczymy LZS Starowice oraz LZS Skorogoszcz. Oba zespoły zdobyły w ten weekend komplet punktów. W IV lidze nie zobaczymy już niestety Olimpii Lewin Brzeski, która będzie teraz walczyła w okręgówce.

LZS Walce - LZS Starowice 0:3 (0:3)

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się w pierwszych 45. minutach. Od 3. minuty gospodarzy musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę otrzymał Płóciennik. Starowiczanie byli lepsi w każdym elemencie gry. Ich przewaga w ataku została potwierdzona trzema trafieniami. Po przerwie na murawie zameldowało się kilku graczy LZS Starowice spoza pierwszego składu. Ciekawostką jest fakt, że nominalny pierwszy bramkarz tej drużyny od 57. minuty grał na pozycji napastnika.

- Od początku spotkania dominowaliśmy nad przeciwnikiem, a kiedy ich zawodnik otrzymał czerwoną kartkę, było pewne, że tego meczu nie możemy przegrać.  Tempo spotkania nie było jakieś porywające, ale jestem zadowolony z mojego zespołu. Daliśmy pograć piłkarzom, którzy na co dzień nie grają w pierwszym składzie. Debiut w pełnym wymiarze czasu zaliczył Krzysztof Migoń z rocznika 2005 r. To nasz wychowanek, który spisał się bardzo dobrze, zachowując czyste konto. Teraz mamy dwa tygodnie odpoczynku i 12. zaczynamy okres przygotowawczy. Chcemy wzmocnić zespół trzema zawodnikami i wygrać ligę w przyszłym sezonie – powiedział Jakub Reil, trener LZS Starowice.

Bramki: Pawlus 21’, 0-2 Rakowski 41’44’

Walce: Sobawa – Ociepka, Barton, Łątkowski, Kolanko, Mutke, Płóciennik, Smykała (Dyczek 55’), Wanat (Ignacy 55’), Kipka (Schwarzer 55’), Mizielski.

Starowice: Migoń – M. Raś (Raul 46’), Sacha (Fesser 57’), Grądowski (Horański 46’), Rakowski, Filipe, Nowosielski (Kaique Augusto 46’), Pietrakowski (Zawada 46’), Pawlus, Wąsek, Ściański.

Żółta kartka: Pietrakowski.

Czerwona kartka: Płóciennik (akcja ratunkowa) – 3 min.

LZS Skorogoszcz - Odra II Opole 3:2 (3:1)

W pierwszej połowie tego spotkania kibice oglądali aż cztery trafienia. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy rezerw pierwszoligowej Odry Opole. Skorogoszcz doprowadziła do remisu w 20. minucie po bramce Klimczaka z rzutu karnego. Dziesięć minut później Tramsz podwyższył na 2:1. W  końcówce pierwszej połowy trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Grabas.

Po przerwie Odra ruszyła do odrabiania strat. Gdyby nie karny obroniony przez Lacha ta sztuka mogłaby się gościom udać. Na szczęście dla naszego zespołu ekipę z Opola stać było tylko na trafienie kontaktowe w 90. minucie. Kilka minut wcześniej czerwoną kartkę otrzymał Klimczak – strzelec pierwszej bramki dla Skorogoszczy.

- Zdobyliśmy trzy punkty i utrzymaliśmy się w lidze. Nie da się ukryć, że jesteśmy bardzo zadowoleni, a sam przebieg spotkania nie jest już ważny. Na tle całego sezonu uważam, że zasłużyliśmy na utrzymanie w IV lidze. Rozegraliśmy ponad 40.  ciężkich spotkań ligowych. W naszym składzie gra wielu miejscowych. Cechuje nas wola walki i dobre zgranie. W przyszłym sezonie chcielibyśmy celować w środek tabeli – dodaje Dawid Lach, goalkeeper LZS Skorogoszcz.

Bramki: Klimczak 20’ (karny), S. Tramsz 30’, Grabas 45’ -  Paszkowski 9’, Dąbrowski 90’

Skorogoszcz: Lach - Ogórek, Janeczek, K. Stupak, Chorążewski (Aniszewski 46’) Grabas K. Tramsz, Klimczak, Chruściel (90. Pułtorak) - Witkowski (Wrzeciono 82’), S. Tramsz (Kozłowski 63’).

Odra II: Wójcik - Garbiec (Sikorski 46’), Jadeszko (Wesołowski 60’), Lisowski ( Kowalski 69’), Kozubek (Stolarewski 46’), Paszkowski, Dąbrowski, Sparwasser, Rychlik (Zarzycki 60’), Sitko, Bober.

Żółte kartki: Klimczak - Kowalski, Kozubek, Sparwasser.

Czerwona kartka: Klimczak (82. min).

Fortuna Głogówek - Olimpia Lewin Brzeski 7:1 (3-0)

Olimpia pożegnała się z występami w IV lidze  już kilka kolejek przed zakończeniem rozgrywek. W ostatnim spotkaniu zawodnicy Marcina Raczkowskiego doznali wysokiej porażki. Dwunastoosobowa kadra ekipy z Lewina nie pozwoliła na podjęcie równorzędnej walki. Lewinianie mieli też kłopot z kontuzjami trapiącymi zespół. Mecz w Głogówku bardzo wyraźnie podkreślił te problemy, czego efektem była porażka aż 7:1.

Bramki: Antkowiak (samobójcza) 11’ - Szymański 30’, Dudek 44’ 54’, Nesterów 59’, Bachor 66’ 76’ - Niemczyk 80’.

Fortuna: Poźniak – Trinczek (Kobiałka 69’), Bachor, Kuczera (Pindral 69’), Dudek, Scholz, D. Hajduk, Rudziński, Zalewski (Niemczyk 61’), T. Hajduk (Lewandowicz 61’), Szymański.

Olimpia: Ćwikliński – Jankowski, Kmiecik, Moczko, Antkowiak, M. Mendak, Pierzga (Taraciński 20’), Michalak, Pereira, Nesterów, Węgłowski.

Żółte kartki: Szymański – Jankowski, Pierzga.