IV liga: porażka i podział punktów

Olimpia jako jedyna drużyna z naszego powiatu w 29. kolejce IV ligi zdobyła punkt. Zawodnicy mogą być z siebie zadowoleni po remisie z wyżej notowanym zespołem. Zespół LZS Skorogosz doznał porażki z ostatnią ekipą w lidze. Starowice w tej kolejce pauzowały.

LZS Skorogoszcz- LZS Walce 0:1 (0:1)

Pierwsza połowa spotkania to spora liczba akcji pod bramkami obu drużyn. Za każdym razem były one jednak nieskuteczne – strzały albo nie trafiały w światło, albo lądowały w rękach bramkarzy. W 33. minucie spotkania Klama z LZS Walce został ukarany czerwoną kartką i w konsekwencji opuścił plac gry. Wydawało się, że Skorogoszcz ruszy do przodu. Niestety pięć minut później sędzia odgwizdał rzut karny dla LZS Walce, a Teichman zamienił go na gola.

Po zmianie stron Skorogoszcz miała szanse na odmienienie losów tego meczu. W 56. minucie Tramsz trafił do bramki rywali, ale sędzia uznał, że dokonał tego będąc na spalonym.

Końcówka meczu to nerwówka, podczas której gospodarze desperacko próbowali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak wygraną LZS Walce 0:1.

Bramka: Teichman 38’ (karny).

Skorogoszcz: Lach - Janeczek, K. Stupak, Ogórek, Grabas, Chruściel (Wrzeciono 75’), Aniszewski (Kozłowski 73’), Chorążeczewski, K. Tramsz, P. Tramsz, Witkowski.

Walce: Hyla - Frohs, Łątkowski, Barton, Klama, Mizielski, Wanat (Kipka 58’), Lenartowicz, Mirga (Smykała 72’), Stoklossa (Płóciennik 73’), Teichmann (Schwarzer 75’). Żółte kartki: Grabas, K. Stupak, P. Tramsz, Witkowski. Czerwona kartka: Klama (33. min)

Olimpia Lewin Brzeski - Agroplon Głuszyna 1:1 (0:0)

Od pierwszych minut spotkanie Olimpii z Agroplonem miało bardzo dynamiczny przebieg. W 12. minucie gospodarze zmarnowali sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 52. minucie bramkarz Olimpii wybronił rzut karny. Niestety niespełna kwadrans później, przy kolejnej jedenastce, był już bez szans. Ćwikliński wybronił co prawda strzał rywala, ale piłka odbiła się następnie od słupka. Zamieszanie na polu karnym wykorzystał Sobczak, który pewnie umieścił piłkę w siatce. Głuszyna objęła prowadzenie 0:1. W 75. minucie Jankowski głową wyrównał wynik spotkania. Remis utrzymał się już do końca meczu i zespoły musiały podzielić się punktami.

Myślę, że rozegraliśmy dobre spotkanie i moim zdaniem wynik jest sprawiedliwy. Nasz bramkarz obronił dwa rzuty karne. Niestety potem padła bramka po dobitce, a to już  błąd naszych obrońców. Szkoda, bo potrzebujemy punktów. Jest niedosyt, ale jak nie można wygrać, to dobrze chociaż zremisować, zwłaszcza, że graliśmy z drużyną z górnej części tabeli mówił Marcin Raczkowski, trener Olimpii Lewin Brzeski.

Agroplon to bardzo dobra drużyna. Udało mi się zatrzymać kilka niebezpiecznych sytuacji. Cieszą obronione rzuty karne, ale niestety przy drugim padła bramka z dobitki. Później jeszcze znalazłem się w trudnej sytuacji sam na sam. Moim zdaniem rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie dodał Robert Ćwikliński, bramkarz Olimpii.

Bramki: Jankowski 72’ - Sobczak 66’

Olimpia: Ćwikliński - Jankowski, Antkowiak, Taraciński, M. Mendak Pierzga, P. Mendak (P. Mendak 90’), Dykus (Nesterów 65’) Matheus (Guto 70’), Fabiszewski (Kucharski 80’), Węgłowski (Salak 80’).

Agroplon: Idziorek - Trębacz, Łuczak (Banasik 46’), Gorczyca, Słupianek Szczypkowski, Sobczak, Węglarz, Jeziorski (Łuczka 80’), Tomaszewski Mikulski.

Żółte kartki: Dykus, M. Mendak, Węgłowski - Banasik, Trębacz.