IV Liga: Starowicki walec przejechał po KS Małapanew

W meczu na szczycie 17. kolejki BS Leśnica IV Ligi LZS Starowice Dolne rozgromił czwarty w tabeli KS Małapanew Ozimek aż 5:0! Co ciekawe do przerwy kibice nie oglądali w tym pojedynku bramek, a stroną minimalnie przeważającą byli goście. Druga połowa była prawdziwym wejściem smoka starowiczan.

Trio Setla-Kaique-Ściański zrobiło różnicę

Pierwsze 45. minut sobotniego spotkania w Starowicach Dolnych kompletnie nie wskazywało na blamaż Małejpanwi. Było wręcz odwrotnie, ponieważ to zawodnicy z Ozimka nieco lepiej prezentowali się w pierwszej połowie, stwarzając sobie kilka naprawdę dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Najgroźniejsza z nich miała miejsce w samej końcówce pierwszej odsłony. Fantastyczne uderzenie z dystansu oddał wówczas kapitan Małejpanwi – Konrad Górniaszek, zmuszając Arkadiusza Fessera do wyciągnięcia się aż pod samą poprzeczkę i kapitalnej interwencji, po której goście mieli korner.

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie w Starowicach Dolnych bramek ostatecznie nie oglądali. Nadrobili to w drugiej odsłonie i to z nawiązką…

Druga połowa okazała się absolutną dominacją gospodarzy, których prowadziło niesamowicie dysponowane trio: Setla-Kaique-Ściański. Pierwszy z nich co prawda do ozimskiej siatki nie trafił, ale przyczyniał się do bramek swoich kolegów, kapitalnie rozgrywając piłkę i asystując przy części z nich.

Z kolei Augusto Kaique Dos Santos oraz Marcin Ściański zdobyli po dwa trafienia, a jedno dołożył Pietrakowski.

Wynik w 47. minucie meczu otworzył  Kaique. Dwie kolejne bramki (w 61. i 65. minucie)  były autorstwa Ściańskiego. Na 4:0 podwyższył w 73. minucie z rzutu karnego Pietrakowski, a festiwal strzelecki zakończył ten, który go rozpoczął, czyli Kaique

Dzięki zwycięstwu 5:0 LZS Starowice Dolne przesunął się na czwarte miejsce w tabeli, mając obecnie tyle samo punktów co trzeci LZS Agroplon Głuszyna, który rozegrał jednak o jedno spotkanie więcej.

Kolejne spotkanie starowiczanie rozegrają w sobotę (27 listopada). Udadzą się wówczas do dwunastego w tabeli LZS-u Piotrówka. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 13:00.