Aktualności
Sport

IV Liga: Wygrana Starowic, remis Olimpii, przegrana Skorogoszczy


W 34. kolejce zespoły z powiatu brzeskiego osiągnęły wszystkie możliwe końcowe rezultaty. Z kompletu punktów może cieszyć się LZS Starowice, powody do niezadowolenia mogą mieć natomiast zawodnicy Olimpii, którzy mogli przywieść z Chróścic komplet punktów. Najmniej szczęścia w tej kolejce miała Skorogoszcz.

Victoria Chróścice - Olimpia Lewin Brzeski 2:2 (2:0)

Remis w tym spotkaniu nie zadowolił żadnej z drużyn, ale wydaje się sprawiedliwy, bo oba zespoły rozegrały po jednej dobrej połowie. W pierwszej lepsi byli gospodarze, którzy schodzili na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron zawodnicy z Lewina rzucili się do odrabiania strat. W 59. minucie bramkę po stałym fragmencie gry zdobył Jankowski. Nieco później karnego nie wykorzystali gospodarze. Jak powszechnie wiadomo, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Nie inaczej było tym razem. Na listę strzelców drugi raz w tym meczu wpisał się Jankowski i było 2:2.

W końcówce meczu oba zespoły miały swoje szanse. Victorię Chróścice przed porażką uratowała poprzeczka. Mecz zakończył się jednak remisem.

- Mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie graliśmy nie tylko z przeciwnikiem, ale też z mocnym wiatrem i gradem, który nam uprzykrzał życie. W efekcie do przerwy było 0:2. W kolejnych 45 minutach było już łatwiej i odrobiliśmy straty. Szkoda tej poprzeczki w końcówce, bo mogliśmy ten mecz wygrać – mówił po zakończonym spotkaniu Marcin Raczkowski, trener Olimpii Lewin Brzeski.

Bramki: Dastin Polok 18’, Scisło 31’ - Jankowski 59’ 81’.

Victoria: Walkowicz - Waindok, Warzecha, Budnik, Marek - Biliynski, S. Polok (Duda 73’), Dastin Polok - Damian Polok, Scisło, Yavorski (Olszacki 78’).

Olimpia: Raczkowski - Taraciński (Witkowski 72’), Moczko, Antkowiak, Nesterów, Jankowski, Matheus, Dykus, Pierzga (Gil 63’), M. Mendak, Fabiszewski (Kucharski 90’).

Żółte kartki: Budnik, Olszacki, Yavorski - Antkowiak, Moczko, Raczkowski.

Skalnik Gracze - LZS Skorogoszcz 2:1 (1:1)

W Graczach spotkanie 34. kolejki rozegrała LZS Skorogoszcz. Przyjezdni wprawdzie jako pierwsi zdobyli bramkę, wychodzą na prowadzenie w 22. minucie po bramce Grabasa, ale niecałe dziesięć minut później było już 1:1.

Po zmianie stron potrzeba było sześciu minut, aby kibice ujrzeli kolejną bramkę. Ta została zdobyta przez obrońcę Skalnika – Gawrońskiego. Oba zespoły miały później sporo sytuacji. Gospodarze zagrali dobrze w obronie, a goście nie imponowali skutecznością. Ostatecznie trzy punkty dopisali do swojego konta zawodnicy ze Skalnika Gracze.

Bramki: Miroszka 31’, Gawroński 52’ - Grabas  22’.

Skalnik: Górecki – Setlak (77. Ogrodowczyk), Gawroński, Pastuszek, Kulak – Chodorski, Smok, Fogel – Cieśliński (89. Mączyński), Miroszka (81. Bąk), Dulski.

Skorogoszcz: Lach – Chorążeczewski (70. Ogórek), K. Stupak (85. S. Tramsz), Klimczak, Grabas – P. Tramsz, K. Tramsz, Aniszewski (80. Kozłowski), Witkowski, Chruściel (78. Rożnowicz) - Janeczek (58. Wrzeciono).

Żółte kartki: Fogel, Chodorski, Cieśliński, Bąk – Wrzeciono, Klimczak, Grabas.

LZS Starowice - Odra II Opole 2:0 (2:0)

Starcie LZS Starowice z rezerwami Odry Opole zapowiadało się bardzo interesująco i jak się okazało, piłkarze sprostali oczekiwaniom kibiców. Od pierwszych minut oba zespoły prowadziły wyrównaną, ostrą i efektowną grę.

Pierwsza bramka padła w 38. minucie po rzucie rożnym. Na listę strzelców wpisał się Ściański. Niecałe cztery minuty później, po uderzeniu Wąska z bliskiej odległości, było już 2:0.  Po zmianie stron nie padły już żadne bramki, ale spotkanie nadal owocowało w ciekawe zwroty akcji. Pojedynek zakończył się wygraną 2:0 zespołu LZS Starowice.

- W pierwszej połowie byliśmy bardzo dobrze zorganizowani. Zespół Odry nie stworzył żadnej ciekawej akcji. Po zmianie stron zabrakło nam już sił. Rozegraliśmy już 34. kolejkę, w środę czeka nas kolejne ligowe spotkanie, musiałem rotować składem, ale z przekroju całego spotkania zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie i ofensywie. W porównaniu do poprzedniego spotkania w Prudniku graliśmy rewelacyjnie. Tak naprawdę przyjezdni stworzyli w całym meczu jedną do dwóch groźnych sytuacji – podsumował Jakub Reil, trener LZS Starowice.

Bramki: Ściański 38’, Wąsek 42’

Starowice: Fesser – M. Raś, Grądowski, Pietrakowski, Rakowski Raul, Horański (Harhala 85’), Nowosielski, Kaique (K. Raś 82’) – Ściański, Wąsek (Filipe 70’).

Odra II: Wojakowski - Garbiec, Jadeszko, Lisowski, Kowalski (Głuszkiewicz 70’) - Stępień, Dąbrowski, Kaczka, Leszczuk (Sitko 75’), Klimek (Kozubek 80’) – Sparwasser ( Paszkowski 65’). Żółta kartka: Leszczuk.