IV liga: wygrana Starowic, remis Skorogoszczy, przegrana Olimpii

Rozgrywki IV ligi wchodzą w decydującą fazę. Do zakończenia sezonu pozostało tylko sześć spotkań. W 36. kolejce ponownie nie zawiodła drużyna ze Starowic, która u siebie pokonała Polonię Głubczyce. Pozostali czwartoligowcy rozegrali swoje spotkania na wyjeździe. LZS Skorogoszcz wywalczył jeden punkt, a Olimpia Lewin Brzeski musiała uznać wyższość GKS-u Głuchołazy.

LZS Starowice - Polonia Głubczyce 2:1 (0:0)

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli ani jednej bramki. Nie oznacza to jednak, że brakowało groźnych sytuacji. Co ciekawe, na boisku pojawił się trener Starowic, Jakub Reil, który był bliki zaliczenia asysty.

Po zmianie stron jako pierwsi bramkę stracili gospodarze. Na listę strzelców wpisał się w 48. minucie Kindat. Chwilę później mogło już być 2:0. Na szczęście piłkarze ze Starowic potrafili się podnieść po gorszym fragmencie gry.

W 59. minucie wyrównał Ściański, który otrzymał podanie od Macieja Rasia i oddał strzał na niemal niepilnowaną bramkę. Gospodarze poszli za ciosem i stworzyli kilka groźnych sytuacji. Przeciwnicy mieli jednak sporo szczęścia, bo strzały trafiały w słupek lub poprzeczkę. W 74. minucie Wąsek ustalił wynik meczu. Starowice wygrały 2:1 i dopisały do swojego konta kolejne trzy punkty.

- Wiedzieliśmy, że będzie to ciężkie spotkanie i musimy na nie wyjść skoncentrowani od pierwszych minut. Gra nam się układała, stworzyliśmy sobie kilka 100% sytuacji, ale nie potrafiliśmy zamienić ich na bramkę. Gdybyśmy byli tego dnia bardziej skuteczni, to mecz mógłby wyglądać inaczej, a tak przeciwnik wyszedł z jedną sytuacją, zdobył bramkę i zrobiło się nerwowo. Jestem jednak zadowolony, że potrafiliśmy się podnieść i wygrać spotkanie. W drugiej połowie szansę dostało dwóch wychowanków: Dawid Karpeta i Dominik Zawada, którzy pokazali się z dobrej strony. Co do mojej zmiany w 35. minucie. Klub LZS Starowice posiada drużynę rezerw, która występuje w A klasie i niestety w tym sezonie walczy o utrzymanie. Gdybym wpuścił któregoś z zawodników, to nie mogliby oni jutro zagrać, dlatego zdecydowałem się na taki ruch. Niewiele zabrakło, a miałbym asystę – mówił po spotkaniu Jakub Reil.

Bramki: Ścianski 59.’, Wąsek 74’ - Kindrat 48’

Starowice: Fesser - K. Raś (Karpeta 60’), Grądowski, Pietrakowski, Rakowski, Jorge Filipe (Wąsek 46’), Horański, Nowosielski, Kaique (Zawada 80’), Reil (M. Raś 46’), Ściański.

Polonia: Turek - Śnieżek, Posacki, Forma, Toporowski (Sowa 60’), Kindrat (Janicki 85’), Wachniewski, Grek, Jamuła - Curyło, Łapuńka.

Żółte kartki: Łapuńka.

GKS Głuchołazy - Olimpia Lewin Brzeski 2-0 (1-0)

Olimpia odniosła 22 porażkę w tym sezonie, przegrywając na wyjeździe w Głuchołazach. Podopieczni Marcina Raczkowskiego stracili na wyjeździe dwie bramki i cenne punkty. Zawodnicy z Lewina mogli otworzyć wynik tego spotkania. Zmarnowali jednak sytuację sam na sam z bramkarzem. Gdyby udało się zdobyć bramkę, mecz mógł potoczyć się inaczej.

Tuż przed przerwą Kowalczyk strzelił pierwszego gola dla Głuchołaz. W 70. minucie Zając podwyższył na 2:0. Gospodarze mieli jeszcze szansę na trzecie trafienie, ale karnego nie wykorzystał wspomniany wcześniej Kowalczyk.

Bramki: Kowalczyk 45’, Zając 70’

GKS: Charęza – Drewniak, Gonsior, Kowalczyk, Kocuba, Dilenko (Bedinger 75.’), Zając, Grabiec, Drogosz (Serdiukow 70’) – Godlewski (Janeczek 46’), Pięch.

Olimpia: Ćwikliński – Moczko (Kmiecik 80’), Witkowski, Taraciński (Dykus 46’), Nesterów, Gil Kucharski 62’), Pierzga, Pereira (P. Mendak 75’), M. Mendak, Jankowski - Węgłowski.

Żółte kartki: Godlewski – Węgłowski.

OKS Olesno - LZS Skorogoszcz 1-1 (0-1)

LZS Skorogoszcz zremisował na wyjeździe w Oleśnie z miejscowym OKS-em. Pierwszą bramkę strzelił głową w 37. minucie Witkowski, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Kozłowskiego. Wydawało się, że drużyna z naszego powiatu jest na dobrej drodze do zwycięstwa.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 61. minucie po rzucie rożnym Jeziorowski głową pokonał bramkarza Skorogoszczy. W końcowej części spotkania inicjatywa była po stronie piłkarzy z Olesna. Mecz zakończył się jednak remisem 1:1.

Bramki: Jeziorowski 61’ - Witkowski 37’

OKS: Sładek – Molski (Kubacki 85’), Ficek, Krzymiński (Piontek 85’), Jeziorowski, Jantos, Skowronek (Wnuk 61’), Świerc, Huć, Misiak (D. Flak 46’), Hober.

Skorogoszcz: Klimisz – Ogórek, K. Stupak, Klimczak, Grabas, P. Tramsz, K. Tramsz, Kozłowski (Wrzeciono 67’), Witkowski, Chruściel, Janeczek.

Żółte kartki: Hober, Misiak, Świerc - Grabas, K. Stupak.