IV liga: wyniki przedostatniej kolejki

W przedostatniej kolejce swoje mecze rozegrały dwie drużyny z naszego powiatu: LZS Starowice i LZS Skorogoszcz. Pewna spadku Olimpia w tej kolejce pauzowała. Starowice na własnym boisku wywalczyły komplet punktów. Zespół ze Skorogoszczy doznał porażki na wyjeździe.

LZS Starowice - OKS Olesno 4:1 (2:1)

OKS Olesno przyjechał do Starowic z dobrym nastawieniem i mimo porażki momentami pokazywał się z niezłej strony. Gdyby gospodarze wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje, wynik też mógłby wyglądać zupełnie inaczej.

Pierwsza bramka padła w 15. minucie. Kaique Augusto umieścił piłkę w siatce po asyście Nowosielskiego. Chwilę później, po zamieszaniu pod bramką Starowic, wyrównał Flak. Radość Olesna z remisu nie trwała długo. Kaique Augusto popisał się kolejnym ładnym strzałem. Bramkarz OKS-u odbił co prawda piłkę, ale przy dobitce Ściańskiego był już bez szans. Do przerwy było 2:1.

Po zmianie stron gospodarze poszli za ciosem. W 50. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Kaique. Trzynaście minut później wynik spotkania ustalił Ściański. Snajper Starowic miał w tym meczu szansę na hattricka, ale nie wykorzystał karnego

- Myślę, że wygrana 4:1 jest w pełni zasłużona. To my byliśmy stroną dominującą przez całe spotkanie. Można było pokusić się o kilka dodatkowych bramek. Sam Marcin Ściański mógł strzelić o dwie lub trzy więcej. Od pierwszych minut wiedzieliśmy, że OKS Olesno rozegra w Starowicach spotkanie o życie. Oni wciąż walczą o utrzymanie. Przez to myśleliśmy, że postawią nam trudniejsze warunki. Wygrana cieszy. Zwłaszcza że udało się to zrobić przy trzydziestostopniowym upale – mówił Jan Jędrychowski, II trener LZS Starowice, prowadzący zespół w tej kolejce.

Bramki: Kaique 15’ 50’, Ściański  35’ 63’ - D. Flak - 30’

Starowice: Fesser - M. Raś, Grądowski, Pietrakowski, Rakowski (Sacha 75’), Kaique, Raul, Horański (Pawlus 50’), Wąsek (Karpeta 80’), Ściański (Harchala 80’).

OKS: Zawada - Kubacki, Ficek, Krzymiński, Jeziorowski (Pawlik 67’), Jantos, Skowronek (Baros 62’), Huć (T. Flak 75’), Świerc (Kalus 67’), D. Flak. Hober.

MKS Pogoń Prudnik - LZS Skorogoszcz 1:0 (0:0)

W przedostatniej kolejce LZS Skorogoszcz doznał porażki. Na wyjeździe lepsi okazali się zawodnicy z Prudnika, którzy odegrali się tym samym za przegraną z rundy jesiennej. Mimo wygranej gospodarze są pewni spadku do klasy okręgowej.

Przez pierwszą połowę na obiekcie w Prudniku momentami wiało nudą, żaden z zespołów nie potrafił pokonać bramkarza przeciwnej drużyny. Dopiero po zmianie stron, w 63. minucie, udało się to Surmie.

Bramki: 1-0 Surma - 63’

Pogoń: Bernardo - Serafin, Strząbała, Milewski, Hernani. Izvorsky (Piskorz 58’), Surma, Stencel, Ivanecki, Kamara (Rudzki 71’),  Marcio.

Skorogoszcz: Komlow - Rożnowicz (Wrzeciono 60’), Janeczek, K. Stupak, Grabas, K. Tramsz, Klimczak, Aniszewski, Chruściel, Witkowski, S. Tramsz (Pułtorak 65’).

Żółte kartki: Hernani.