Aktualności
Sport

IV liga: zacięte derby i porażka Olimpii


W Starowicach spotkały się dwa LZS-y z naszego powiatu. Górą byli gospodarze, choć to spotkanie mogło mieć różny przebieg, bo oba zespoły miały swoje szanse. Z kolei Olimpia nie może zaliczyć tego weekendu do udanych. Mimo dobrej gry w polu zespołowi nie udało się zdobyć bramki w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Strzelce Opolskie.

LZS Starowice - LZS Skorogoszcz 2:1 (2:0)

Starowiczanie od pierwszych minut zagrali pressingiem. W efekcie w 21. minucie Wąsek otrzymał dobrą piłkę i prostym strzałem zdobył bramkę dla gospodarzy. Kilka minut później Raul Da Silva oddał zza pola karnego potężny strzał w okienko, podwyższając wynik na 2:0. Przyjezdni stworzyli kilka sytuacji w końcówce pierwszej połowy, ale gola kontaktowego udało się im zdobyć dopiero po zmianie stron. W 53. minucie do bramki Fessera celnie trafił Tramsz. Było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu, ale kibice do ostatniego gwizdka nie mogli narzekać na nudę.

W pierwszej połowie wyszliśmy zmobilizowani. Zagraliśmy najlepsze 45. minut w tej rundzie. Przy wyniku 2:0 w naszym zespole pojawiło się zbyt dużo rozluźnienia, na co zwracaliśmy uwagę w przerwie. Skorogoszcz w końcówce pokazała, że chce powalczyć o punkty. W drugiej połowie nie zagraliśmy konsekwentnie, to pozwoliło gościom na zdobycie bramki i doprowadziło do nerwówki – mówił Jakub Reil, trener LZS Starowice.

Pierwsza połowa nie była w naszym wykonaniu dobra. Nie graliśmy agresywnie. Gospodarze, jeśli dobrze pamiętam, oddali trzy strzały na bramkę. Dwa z nich wylądowały w siatce. My strzelaliśmy czterokrotnie, ale niecelnie. Druga połowa była w naszym wykonaniu znacznie lepsza. Wielka szkoda, że nie gramy tak całych 90 minut – dodaje Marcin Feć, szkoleniowiec LZS Skorogoszcz.

Bramki: Wąsek 21’, Raul Almeida 29’ - K. Tramsz 53’

Starowice: Fesser - Kowalczyk, Grądowski, Pietrakowski, Dłutowski - Ściański, Horański ( Sacha 86’), Pawlus, Nowosielski, Wąsek (Joao Felipe 73’) - Raul Almeida (Willyam 79’).

Skorogoszcz: Lach - Rożnowicz (Wrzeciono 46’), Janeczek, K. Stupak, Ogórek - Chruściel (Kozłowski 84’), Klimczak, Aniszewski (Chorążeczewski 75’), K. Tramsz, Grabas - P. Tramsz.

Żółta kartki: Klimczak.

Piast Strzelce Opolskie - Olimpia Lewin Brzeski 2:0 (1:0)

Foto: Damian Wolak

Olimpia doznała na wyjeździe w Strzelcach Opolskich osiemnastej porażki. Miejscowy Piast postawił ciężkie warunki. Zawodnicy Marcina Raczkowskiego pokazali się co prawda z dobrej strony, ale grali nieskutecznie.

Olimpia pierwszego gola straciła w 33. minucie. Do bramki Ćwiklińskiego trafił ze stałego fragmentu gry Grodzielik. Po zmianie stron gospodarze szybko zgasili zapał przyjezdnych, zdobywając w 59. minucie drugą bramkę. Ten cios spowodował, że Olimpia przestała wierzyć w uzyskanie dobrego rezultatu, co przełożyło się na jakość gry zespołu. 

W pierwszej połowie gra naszego zespołu nie wyglądała źle. Niestety straciliśmy bramkę ze stałego fragmentu. Po przerwie ruszyliśmy do ataku. W kluczowym momencie zmarnowaliśmy stuprocentową sytuację. Wykorzystali to zawodnicy Piasta, którzy podwyższyli na 2:0 i zaczęli całkowicie kontrolować sytuację na boisku – powiedział Marcin Raczkowski, szkoleniowiec Olimpii.

Bramki: Gordzielik 33’ Glinka 59’

Piast: Popanda - Wastag, Obuszko, Kozołup, Dudek - Capiga (Perz 68’), Buchalik, Stupak, Olewicz (Burzan 81’) - Gordzielik (Olechnowicz 74’), Glinka (Nawrot 78’).

Olimpia: Ćwikliński - Jankowski (Taraciński 72’), Antkowiak, Moczko, Witkowski - Nesterów, Gil (Kucharski 65’), Pierzga, Matheus, Węgłowski - Fabiszewski.

Żółte kartki: Stupak - Witkowski.