112
Aktualności

Janów: Wypadek. Zakleszczone osoby w pojeździe - w akcji LPR.


We wtorek, 7 września ok. godziny 18:50 do lokalnych służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o poważnym wypadku z udziałem samochodu osobowego. Pojazd z nieustalonych dotąd przyczyn wypadł z drogi wojewódzkiej nr 462 i uderzył w mur Pałacu w Janowie. Wewnątrz samochodu zakleszczone są dwie osoby, a w drodze jest helikopter LPR. Na miejsce zadysponowano również dwie karetki pogotowia ratunkowego, dwa zastępy straży pożarnej oraz policję. 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć jedna osoba jest reanimowana w karetce pogotowia. Świadkowie wypadku mówią także o znacznej prędkości kierowcy samochodu. 

Z informacji uzyskanych przez naszą redakcję wynika, iż kierowca jest nietrzeźwy i ma 2 promile alkoholu we krwi.

Podczas całej dramaturgii jednym z bardziej przykrych wydarzeń, oprócz kierowcy pod wpływem alkoholu, była awanturująca się kobieta, która miała pretensje do służb ratunkowych, że nie może przejechać samochodem, a spieszy się do fryzjera… 

Oby wspomniana Pani miała tylko takie problemy w swoim życiu, podczas gdy innej osobie w tym samym czasie przyszło o swoje walczyć - właśnie dzięki pomocy tych samych służb, do których owa kobieta krzyczała, utrudniając całą akcję ratunkową.

[AKTUALIZACJA]

Jak udało nam się dowiedzieć od Oficera Prasowego KPP w Brzegu Patrycji Kaszuby reanimowanej kobiety nie udało się uratować. Natomiast drugi z pasażerów - 15-letni chłopak został zabrany śmigłowcem LPR do jednego ze szpitali we Wrocławiu. 

Tomasz Kubiak