Aktualności

Jedyny żłobek miejski w Brzegu nie ruszy 1. września


Jutro (1 września) rozpoczęcie roku szkolnego. Wraz z nim swoją działalność miał rozpocząć żłobek miejski “Tęczowy Świat”, ale niedokończony remont sprawia, że rodzice nie będą mogli przyprowadzić tam swoich pociech. Dodajmy, że jest to jedyna tego typu placówka publiczna w gminie.

Jak powiedziała nam Emilia Świtoń (dyrektor żłobka), prace remontowe nie zostały ukończone na czas, gdyż pojawiły się nieprzewidziane komplikacje. Niestety nie potrafiła określić terminu ich zakończenia. Zapewniła jednak, że skontaktuje się osobiście ze wszystkimi rodzicami, których dzieci zostały zakwalifikowane do tej placówki.

Remont w tej placówce jest dość rozległy i w trakcie pojawiły się pewnego rodzaju komplikacje. W związku z tym, w trosce o bezpieczne i higieniczne warunki podejmujemy taką decyzję, aby nie otwierać żłobka. Uznaliśmy, że byłoby niedobrze, gdyby te maluszki w okresie adaptacyjnym przychodziły do budynku, gdzie trzeba coś dokończyć, posprzątać. Z pewnością jest to mało popularna decyzja, ale tutaj przeważała troska o bezpieczne i higieniczne warunki opieki nad dziećmi. - powiedziała nam Elżbieta Ochmańska-Jurkowska, kierowniczka Biura Oświaty w Urzędzie Miasta w Brzegu.

Jak zapewniła nas Elżbieta Ochmańska-Jurkowska rodzice będą informowani indywidualnie, a na stronie UM pojawi się odpowiedni komunikat. W tej chwili otwarcie żłobka “Tęczowy Świat” planowane jest na 6 września. Jednak o terminie przesądzi oczywiście zakończenie prac budowlanych. Przyczyn nieoczekiwanych utrudnień, szefowa Biura Oświaty nie potrafiła nam określić.

Otwarte pozostaje pytanie, co przez ten czas mają począć rodzice dzieci zakwalifikowanych do żłobka. Przypominam, że nie ma w Brzegu alternatywy, poza prywatnymi placówkami, opiekunkami lub wsparciem rodziny, na które jednak nie każdy rodzic może liczyć.

Do tematu będziemy wracać.