Aktualności

Jest marzenie i cel, a każdy z nas może pomóc je zrealizować


Przewodniczka psa ratowniczego ze Skarbimierza obchodzi urodziny i wymyśliła sobie nietypowy prezent, który jest jednocześnie jej wielkim marzeniem. Jeśli się spełni, będzie uzupełnieniem jej życiowej pasji. W związku z tym uruchomiła akcję na serwisie zrzutka.pl i zbiera pieniądze na rozbudowę gruzowiska JRS Skarbimierz.

- Praca z psami ratowniczymi jest moją pasją i życiem. Dlatego dzisiaj proszę o pomoc w zrealizowaniu mojego marzenia. Aby doskonalić pracę psów, potrzebne jest nam gruzowisko. Chcemy je rozbudować. Mamy potrzebne do tego materiały, ale brakuje pieniędzy na transport – pisze inicjatorka akcji.

Celem zbiórki jest zgromadzenie pieniędzy na sfinansowanie transportu materiałów niezbędnych do rozbudowy gruzowiska, na którym można szkolić psy i ludzi pracujących w czasie poszukiwań. Do zrealizowania tego celu potrzebne jest 5 tysięcy złotych.

Gruzowisko, o którym mowa jest miejscem szkoleniowym dla przewodników i ich psów ratowniczych. Mogą oni tam doskonalić swoje umiejętności w warunkach zbliżonych do tego, co spotykają w czasie prawdziwych akcji poszukiwawczych. Psy są szkolone do poszukiwania osób zasypanych w czasie katastrof budowlanych i pracy w trudnych warunkach. Oczywiście im lepszy będzie obiekt szkoleniowy, tym lepsze wyniki osiągną ekipy poszukiwawcze, gdy będą potrzebne w realnym działaniu. Stąd właśnie pomysł jego rozbudowy i modernizacji.

Warto się dorzucić i mieć świadomość, że wsparliśmy ludzi i ich psy ratownicze, którzy przychodzą z pomocą zawsze, gdy dzieje się jakaś tragedia, ratując ludzkie zdrowie i życie.