Aktualności

Kacper Piotrowski z PSP 1 w Brzegu – Prymusem Opolszczyzny 2021


28 października w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu miała miejsce podniosła uroczystość zorganizowana przez Samorząd Województwa Opolskiego, Departament Edukacji i Rynku Pracy i Departament Kultury Sportu i Turystyki  UMWO –  Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano najlepszych studentów, najbardziej zaangażowanych i kreatywnych nauczycieli, a także przyznano prestiżowe nagrody Profesor Opolienisis. 

Dokonano także wręczenia wyjątkowych Nagród Marszałka Województwa Opolskiego najzdolniejszym uczniom z województwa opolskiego. Wśród 60 laureatów w kategorii nauka i sztuka, w tej drugiej, znalazł się uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu –  Kacper Piotrowski. Siódmoklasista oprócz wspaniałych wyników w nauce jest także laureatem kilku konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich: Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka w Płocku, Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Słowem i piórem” w Opolu,  Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Opolska mama ma moc” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „UdEKOruj swój dom z MDK w Opolu.             

Jego nagrodzone wiersze zostały opublikowane  w pokonkursowych tomikach poezji  w kilku miejscach w Polsce.  Za swoje wybitne osiągnięcia Kacper został uhonorowany przez Marszałka Województwa Opolskiego Nagrodą oraz stypendium. Oprócz części oficjalnej, z dużą starannością zadbano także o oprawę artystyczną. Całą uroczystość uświetniły występy zdobywcy stypendium „Marszałkowskie Talenty” – Mateusza Gędki, a także młodych artystów programu telewizyjnego   „The Voice Kids”: AniKi Dąbrowskiej i Sary Egwu-James – tegorocznej reprezentantki Polski na Eurowizję w Paryżu. W przepięknej scenerii opolskiego teatru wszyscy laureaci, zaproszeni goście, opiekunowie, a przede wszystkim dumni ze swoich dzieci rodzice, przeżyli wiele wzruszających chwil. Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć w dziedzinie nauki i poezji.

Marzena Kuleba
opiekun literacki