Aktualności
Grodków
Kultura

Kalejdoskop Sztuki w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie


W 2015 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie mieliśmy przyjemność zaprezentować Państwu wystawę pt. Twórczość kobiet – wdzięk, czy szaleństwo. Wystawa prac młodych artystek grodkowskich. Wówczas swoje prace zaprezentowały cztery utalentowane grodkowianki. Dzisiaj ponownie, z wielkim entuzjazmem, udostępniamy wspaniałe prace autorstwa  kobiet, tym razem sześciu grodkowskich talentów: Renaty Lenart (rysunek i malarstwo), Agaty Dubaniowskiej (grafika), Ewy Kałuzińskiej (grafika i malarstwo), Karoliny Wierny (fotografia), Katarzyny Bryś (fotografia) oraz Marty Stopikowskiej (grafika). 

Nasza nowa wystawa pt. Kalejdoskop sztuki prezentuje różne techniki, style, perspektywy i upodobania artystyczne. Każda z artystek poprzez prace opowiada o tym, co ją interesuje, jak odbiera otaczającą ją rzeczywistość, jak widzi innych i co jest dla niej ważne. Mamy nadzieję, że wystawa będzie ciekawym doznaniem estetycznym dla wszystkich odwiedzających. 

Ponadto cieszymy się, że w jednym miejscu udało nam się zgromadzić sześć odmiennych temperamentów artystycznych, które mogą pochwalić się swoją twórczością. W późniejszym terminie planowany też jest finisaż, na którym dojdzie do spotkania ze wszystkimi autorkami. Informacja będzie podana w późniejszym terminie.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania oraz przypominamy, że na teren Miejskiej i Gminnej

Biblioteki Publicznej w Grodkowie należy wejść w maseczce bądź przyłbicy i na wejściu zdezynfekować ręce odpowiednim płynem. W przypadku innych zwiedzających na sali prosimy o przestrzeganie bezpiecznego odstępu między osobami.

AUTORKI PRAC:

Katarzyna Bryś

Jest mamą i fotografką. Fotografowanie zaczarowało ją już lata temu, jednak chyba teraz to jest jej czas…czas na realizację siebie, swojej pasji, powrót do spełnienia małych marzeń.

Fotografia to dla niej, nie tylko naciśnięcie na spust migawki, ale chwile, które warto zatrzymać na zawsze… to emocje, ważne momenty, cała paleta uczuć i kolorów, która przelewa się przez małe szkiełko mojego aparatu.

Kocham to, co robię! Wykonuje sesje plenerowe i studyjne: rodzinne, dziecięce, ciążowe, ślubne, narzeczeńskie, sesje artystyczne.

Agata Dubaniowska

Na co dzień pracuje jako graficzka komputerowa w firmie IT, zaś po godzinach pozwala sobie na własną, rysunkową interpretację rzeczywistości. Ukończyła Architekturę Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz podyplomowo Projektowanie Graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. To właśnie te drugie studia, zapoczątkowały jej przygodę z plakatem oraz grafiką, którą kontynuuje obecnie. Prywatnie jest miłośniczką reportaży, filmów dokumentalnych, wszelkich ciekawostek oraz biegów długodystansowych.

Od 7 lat, próbuje bezskutecznie z kuli rudego futerka uformować kota.

Ewa Kałuzińska

Urodzona w 1984 roku jest absolwentką Edukacji Artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego. Dyplom artystyczny uzyskała w 2008 roku w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Łucji Piwowar-Bagińskiej. Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu Wydział Ekonomiczny w Opolu na kierunku Reklama cyfrowa z elementami technik multimedialnych i fotopoligraficznych.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, fotografią, organizacją imprez, wystaw i konkursów. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym miasta. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, a także zajęcia z rękodzieła dla dorosłych.

Realizuje projekty, będąc odpowiedzialną za całą identyfikację wizualną imprezy/wydarzenia. Na stanowisku instruktora w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie w zakres obowiązków wchodzi web-design, czy przygotowanie do druku offsetowego.

Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. Uczestnik plenerów malarskich.

Członek Związku Polskich Artystów Plastyków oraz członek Nyskiej Grupy Artystycznej.

Miłośniczka twórczości wszelakiej i ciekawych rozwiązań DIY. W wolnych chwilach interesują ją socjologiczne aspekty rzeczywistości zastanej i tematy związane z psychologią. Realizuje dwa projekty długoterminowe, które podsumować będzie można za kilka lat. Pochłaniają ją nieoczywiste seriale, a gry planszowe nie są jej obce.

Renata Lenart

Urodzona 1976 r. w Grodkowie. Ukończyła Akademię Rolniczą we Wrocławiu na wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt. Inż. zootechnik i instruktorka hipoterapii. Pasjonatka przyrody, fotografii, malarstwa i rysunku. Zamiłowanie do zwierząt odzwierciedla jej twórczość. Dominującą tematyką wielu prac są przede wszystkim konie. Inspiracje czerpie z wieloletnich obserwacji i pracy ze zwierzętami. Techniki, na których bazuje to ołówek, węgiel, akryl, pastel sucha.

Marta Stopikowska 

Rocznik 90. absolwentka Instytutu Sztuki na Uniwersytecie Opolskim. Od 2014 roku mocno zaangażowana w życie kulturowe w naszym mieście. Grafik w Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie. Prezentowała się już nie raz na terenie Opolszczyzny. Oprócz grafiki komputerowej interesuje ją także fotografia oraz wszelkie formy plastyczne – rysunek, kaligrafia, rękodzieło.

Treści pochodzą z materiałów promocyjnych dotyczących wystawy i są autorstwa Działu Edukacji Regionalnej.

Reklama
176 views