Klasa Okręgowa: Dora zrobił różnicę. KS Skarbimierz przegrywa

W 12. kolejce Football World Klasy Okręgowej KS Skarbimierz uległ w kiepskim stylu na swoim stadionie LZS-owi Ligocie Turawskiej 0:2. Różnicę zrobił Dominik Dora, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców – w 15. i 88. minucie. Była to już siódma porażka ekipy z powiatu brzeskiego w tym sezonie, co spycha ją na 14. miejsce w tabeli.

Brakowało dokładności i agresywności

Pomimo iż piłkarze KS Skarbimierz potrafili utrzymywać się przy futbolówce, to na nic się to zdawało, skoro nie potrafili dokładnie podać, czy też dośrodkować. W ich grze zdecydowanie brakowało także agresywności, kiedy już futbolówkę tracili. Przy stanie 0:1 aż prosiło się o mocniejszy pressing i próbę wymuszenia na rywalach błędów.

Z kolei zawodnicy z Ligoty Turawskiej, po zdobytej w 15. minucie bramce, starali się kontrolować sytuację na boisku i wyprowadzali groźne kontrataki. Jeden z nich ostatecznie dobił gospodarzy. 88. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Dominik Dora. Stało się jasne, że KS Skarbimierz nie zdąży odrobić już takiej straty.

W rezultacie drużyna z powiatu brzeskiego zanotowała już siódmą porażkę w tym sezonie i spadła na 14. miejsce w tabeli Football World Klasy Okręgowej. O przełamanie będzie niezwykle ciężko, ponieważ w 13. kolejce KS Skarbimierz uda się do Namysłowa, gdzie zmierzy się z szóstym w tabeli NKS-em Start. To spotkanie zaplanowano na sobotę, 23 października o godzinie 14:30.