Klasa Okręgowa: Miłe złego początki w Skarbimierzu

KS Skarbimierz doskonale wszedł w spotkanie 16. kolejki Football World Klasy Okręgowej przeciwko LZS-owi Mechnice, obejmując prowadzenie już w 14. minucie, po bramce zdobytej z rzutu karnego. Później było już jednak znacznie gorzej i ostatecznie drużyna z powiatu brzeskiego odniosła jedenastą porażkę w tym sezonie, przegrywając 1:3.

Błędy w obronie zadecydowały

Wydawało się, że 16. kolejka Football World Klasy Okręgowej będzie dla zespołu KS Skarbimierz przełamaniem po czterech porażkach z rzędu. Tym bardziej, iż podopieczni trenera Tomasza Kamińskiego objęli prowadzenie już w 14. minucie, za sprawą jedenastki wykorzystanej przez Sebastiana Kowalika.

Niestety dalsza część domowego pojedynku z SSTIR LZS Mechnice nie przebiegała już po myśli ekipy z powiatu brzeskiego.

Goście niesieni przez doping swojego klubu kibica najpierw, tuż przed przerwą (w 39. minucie), doprowadzili do wyrównania dzięki trafieniu autorstwa Dennisa Greinerta. W drugiej połowie popis umiejętności strzeleckich dał z kolei Michael Zyla, którego dwa gole (w 53. i 72. minucie) zapewniły mechniczanom wyjazdowe zwycięstwo. Zawodnicy KS Skarbimierz popełnili zbyt proste błędy w obronie, które bardzo dotkliwie się na nich zemściły, o czym wspominał po zakończeniu spotkania strzelec jedynej bramki dla skarbimierzan – Sebastian Kowalik: Wydaje się, że dobrze zaczynamy spotkanie i później kolejny mecz z rzędu popełniamy błędy w obronie. Tracąc trzy bramki co mecz, nie da się wygrywać.

Na domiar złego w tej kolejce zwycięstwo odniosła ostatnia w tabeli KS Unia Kolonowskie, przez co zrównała się punktami z ekipą ze Skarbimierza.

Porażkę zanotował także drugi z naszych lokalnych zespołów występujących w Klasie Okręgowej – LZS Olimpia Lewin Brzeski, ulegając na wyjeździe aż 0:4 niżej notowanemu LZS-owi GKS Piomar Tarnów-Przywory. Była to siódma przegrana lewinian, którzy zajmują ósme miejsce w tabeli.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy KS Skarbimierz uda się do siódmego ULKS Orzeł Źlinice, próbując przełamać serię pięciu porażek z rzędu, a LZS Olimpia Lewin Brzeski podejmie na swoim terenie wicelidera – KS Iprime Bogacica. Spotkanie w Lewinie Brzeskim zaplanowano na sobotę (27 listopada) o godzinie 13:00.