Aktualności
Policja
Służby Informują

kMZB w powiecie brzeskim


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdemu z nas daje możliwość reakcji wówczas gdy widzimy niepokojące sytuacje w swoim rejonie. Za pomocą tego interaktywnego narzędzia możemy poinformować policjantów o łamaniu prawa. Każde zgłoszenie jest weryfikowanie przez funkcjonariuszy, a tam, gdzie jest potwierdzone, eliminujemy nieprawidłowości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już cztery lata działa w całej Polsce. Jak się okazuje doskonale  się sprawdza kiedy chcemy poinformować policjantów o spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym,  dzikich wysypiskach czy zaznaczyć na mapie miejsca grupowania się młodzieży.

Dzięki KMZB każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo i poinformować nas o nieprawidłowościach jakie dostrzega w swoim otoczeniu. Wystarczy uruchomić interaktywne narzędzie i nanieść zagrożenie na mapę. Do każdego zgłoszenia można dodać zdjęcie i opisać zdarzenie (np. w jakim czasie najczęściej dochodzi do danego wykroczenia). Takie dane na pewno ułatwią weryfikację zgłoszenia i wyciągnięcie konsekwencji wśród tych którzy łamią prawo.

Od początku funkcjonowania KMZB policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu odnotowali ponad 4 500 zgłoszeń. Przede wszystkim dotyczą one spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, nieprawidłowego parkowania czy grupowania się młodzieży zagrożonej demoralizacją. Każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów, a kiedy potwierdzamy je, wyciągamy konsekwencje prawne. Natomiast od początku 2020 r. mieszkańcy naszego powiatu na KMZB nanieśli blisko 600 zgłoszeń. Spośród nich blisko 70% potwierdzili i wyeliminowali.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie pod wskazanym linkiem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html .  

Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, korzystajmy z numeru alarmowego 112.

Reklama
172 views